Cegiełki życia rozsiane po całym kosmosie

Podstawowe cegiełki życia, które odpowiadają za powstanie życia na Ziemi, są bardziej powszechne we Wszechświecie, niż do tej pory nam się mogło wydawać. Naukowcy z Max Planck Institute for Radio Astronomy odkryli w obłoku molekularnym Sagittarius B2, oddalonym od Ziemi o 27 tysięcy lat świetlnych...

Podstawowe cegiełki życia, które odpowiadają za powstanie życia na Ziemi, są bardziej powszechne we Wszechświecie, niż do tej pory nam się mogło wydawać. Naukowcy z Max Planck Institute for Radio Astronomy odkryli w obłoku molekularnym Sagittarius B2, oddalonym od Ziemi o 27 tysięcy lat świetlnych, cząsteczki cyjanku izopropylowego o rozgałęzionej strukturze węgla.

To znalezisko jest o tyle niezwykłe, że do tej pory udało "wypatrzeć" się jedynie pojedyncze łańcuchy węglowe. Odkrycie aminokwasów było możliwe dzięki temu, że emitują promieniowanie, które to następnie zostało wykryte przez 20 teleskopów znajdujących się w centrum Atacama Large Millimeter Array w Chile.

Astrobiolodzy z NASA uważają, że już niedługo uda się im udowodnić istnienie prostych form życia w głębi naszego Wszechświata (o czym ).

Naukowcy zwracają uwagę także na zupełnie nowe podejście do teorii panspermii, która zakłada, że życie na Ziemię zostało "przyniesione" z kosmosu, a w tych okolicznościach ten fakt nabiera zupełnie nowego brzmienia.

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas