Granie zwiększa ryzyko Alzheimera?

Liczy się, że przed osiągnięciem 21 roku życia najmłodsi spędzą przy grach około 10 tysięcy godzin, a wpływ grania na mózg nie został do końca zbadany. Ostatnie badania przeprowadzone w Kanadzie wskazują, że granie może zwiększać ryzyko Alzheimera.

Liczy się, że przed osiągnięciem 21 roku życia najmłodsi spędzą przy grach średnio 10 tysięcy godzin, a wpływ grania na mózg nie został do końca zbadany. Ostatnie badania przeprowadzone w Kanadzie wskazują, że granie może zwiększać ryzyko Alzheimera.

Badania przeprowadzone przez neurologów z Université de Montréal, Douglas Research Institute oraz CIUSSS de l'Ouest-de-l'Île de Montréal po raz kolejny potwierdziły, że gracze wykazują dużo wyższy poziom uwagi wzrokowej niż osoby nie grające w gry wideo, ciekawym nowym odkryciem jest jednak to, że w przypadku nawigacji przestrzennej dużo częściej korzystają oni z jądra ogoniastego, a nie z hipokampa.

Wcześniejsze badania wykazały, że takie zjawisko powoduje spadek ilości szarych komórek w hipokampie co oznaczać może jego mniejszą integralność, co z kolei oznacza się w zwiększone ryzyko wystąpienia chorób neurodegeneratywnych takich jak choćby choroba Alzheimera.

Konieczne jest jednak sprawdzenie czy na pewno tak właśnie się dzieje i dlaczego.

Źródło:

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas