Mapa zmian klimatu w Google Earth

Dzięki współpracy brytyjskich władz i Google Earth możecie na mapie zobaczyć jak będzie wyglądać świat, gdy średnia globalna temperatura podniesie się o 4 stopnie.

Dzięki współpracy brytyjskich władz i Google Earth możecie na mapie zobaczyć jak będzie wyglądać świat, gdy średnia globalna temperatura podniesie się o 4 stopnie.

Dzięki współpracy brytyjskich władz i Google Earth możecie na mapie zobaczyć jak będzie wyglądać świat, gdy średnia globalna temperatura podniesie się o 4 stopnie.

Czołowe brytyjskie organizacje naukowe oraz władze we współpracy z Google Earth stworzyły mapę na której oznaczono miejsca, które najbardziej ucierpią na skutek postępowania zmian klimatycznych.

Scenariusz, na podstawie którego powstała warstwa mapy Google Earth, zakłada, że nastąpi ocieplenie w skali globalnej o 4 stopnie Celsjusza. Według ostatnich prognoz mogłoby to się stać między 2060 a 2100 rokiem. Wybrane miejsca na naszej planecie zostały opisane za pomocą artykułów oraz relacji wideo na których eksperci wypowiadają się na temat spodziewanych zagrożeń i możliwości ich ograniczenia.

Reklama

Na przykład na mapie Europy oznaczono południe kontynentu, jako ten obszar, który doświadczy największego wpływu podniesienia się średniej temperatury. Na mapie znalazła się także Wielka Brytania i Holandia, które z kolei są zagrożone coraz częstszymi powodziami sztormowymi spowodowanymi podniesieniem się poziomu oceanów.

Brytyjski rząd jest pełen nadziei wobec projektu. Mapa Google Earth dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców na całym świecie, dlatego możliwe będzie zaznajomienie z problemem bardzo dużej liczby użytkowników programu internetowego.

Naukowcy liczą na to, że internauci analizując na mapie zagrożenia w swoim regionie, będą zwracać większą uwagę na zapobieganie skutkom ocieplania się klimatu, a także powstrzymywanie samego tego procesu, poprzez budowanie gospodarki wolnej od emisji dwutlenku węgla.

Wtyczkę do programu Google Earth, prezentującą prognozowane skutki zmian klimatycznych, można pobrać tutaj... .

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem www.TwojaPogoda.pl

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy