Polacy zwycięzcami prestiżowych zawodów Formuła Student

PWR Racing Team, czyli zespół studentów z Politechniki Wrocławskiej, jako pierwszy polski zespół w historii zajął 1. miejsce w rankingu ogólnym prestiżowych zawodów Formuły Student w FSAE we Włoszech. Polacy mogą pochwalić się więc posiadaniem najlepszego bolidu w Europie...

PWR Racing Team, czyli zespół studentów z Politechniki Wrocławskiej, jako pierwszy polski team w historii zajął 1. miejsce w rankingu ogólnym prestiżowych zawodów Formuły Student w FSAE we Włoszech. Polacy mogą pochwalić się więc skonstruowaniem i posiadaniem najlepszego bolidu w Europie.

Słynne zawody odbyły się na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano, gdzie walczyło 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych. Jury oceniało nie tylko parametry techniczne, rzeczywiste osiągi i budowę bolidu, ale również biznesplan.

W trakcie zawodów na uczestników czekało pięć konkurencji: Acceleration (test przyspieszenia na dystansie 75 metrów), Skid Pad (jazda na czas po torze w kształcie "ósemki"), Autocross (pokonanie na czas jednego okrążenia toru), Endurance (wyścig główny) oraz Efficiency (ocena wydajności pojazdu).

Bolid RT08 studentów Politechniki Wrocławskiej waży 190 kilogramów, ma silnik o mocy 90 KM i setkę osiąga w czasie poniżej 3,5 sekundy. Okazał się najlepszy w teście przyspieszenia, osiągając czas na poziomie 3,66 sekundy, a z wynikiem 55 sekund został sklasyfikowany na 2. miejscu podczas zmagań na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru.

W pozostałych konkurencjach wypadł równie świetnie, bo zarówno w Skid Pad, jak i w Endurance, zajął 2. miejsca. Zsumowane punkty dały Polakom zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pojazdów z silnikiem spalinowym, a z wynikiem 876,30 punktów studenci wyprzedzili zespół Politechniki z Mediolanu (833,69) oraz niemiecką drużynę Uniwersytetu w Kassel (832,93).

Teraz 58-osobowy zespół z Politechniki Wrocławskiej przygotowuje się do kolejnych zawodów, które odbędą się w sierpniu w Czechach (2-5.08), Niemczech (8-13.08) i na Węgrzech (17-20.08). Trzymamy kciuki za Polaków i życzymy im dalszych sukcesów.

Źródło:  / Fot. PWR Racing Team