Superszybka kamera w roli skanera

Suberszybkie kamery, które potrafią rejestrować wielokrotnie większą ilość klatek niż zwyczajne kamery, są ostatnio wykorzystywane przez naukowców do poznawania tajemnic codziennego życia. Właśnie z takich kamer korzystają na przykład twórcy programu W klatce czasu znanego nam z anteny Discovery Channel.

Suberszybkie kamery, które potrafią rejestrować wielokrotnie większą ilość klatek niż zwyczajne kamery, są ostatnio wykorzystywane przez naukowców do poznawania tajemnic codziennego życia. Właśnie z takich kamer korzystają na przykład twórcy programu "W klatce czasu" znanego nam z anteny Discovery Channel.

Naukowcy wymyślają wciąż to nowe zastosowania dla tego typu kamer. Najnowszym z nich jest użycie superszybkiej kamery jako skanera. Badacze z Uniwersytetu Tokijskiego opracowali metodę dzięki której skanowanie laserowe odbywa się z prędkością nawet 200 stron na minutę, bez potrzeby spłaszczania lub rozkładania książki.

Aby było to możliwe wykorzystywana jest kamera, która jest w stanie rejestrować do 500 klatek na sekundę i uzyskiwać obraz w rozdzielczości 1280x1024. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy w krótkim czasie mają potrzebę zeskanowania i wydrukowania tysięcy stron.

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas