Uwaga na drogach! Jest bardzo ślisko!

Mamy bardzo niebezpieczny typ pogody, ponieważ po kilkugodzinnym ociepleniu, na noc ochłodzi się, a to oznacza opady marznącego deszczu i śniegu, a na drogach i chodnikach gołoledź

Mamy bardzo niebezpieczny typ pogody, ponieważ po kilkugodzinnym ociepleniu, na noc ochłodzi się, a to oznacza opady marznącego deszczu i śniegu, a na drogach i chodnikach gołoledź

Mamy bardzo niebezpieczny typ pogody, ponieważ po kilkugodzinnym ociepleniu, na noc ochłodzi się, a to oznacza opady marznącego deszczu i śniegu, a na drogach i chodnikach gołoledź

Dzisiaj w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju będziemy mieć temperaturę dodatnią. Termometry pokażą wczesnym popołudniem na ogół 2-4 stopnie, a na zachodzie nawet 5-7 stopni.

Miejscami pada deszcz i mżawka, które sprawiają, że drogi i chodniki są mokre. Tymczasem na wschodzie przez cały dzień utrzyma się niewielki mróz.

Tam również pada i nadal będzie padać, ale deszcz marznący. To szczególnie niebezpieczny rodzaj opadu, ponieważ przy kontakcie z powierzchnią ziemi natychmiast zamarza powodując gołoledź, a więc zjawisko nazywane potocznie "szklanką".

Reklama

Lód pokrywać może drogi na Podlasiu, wschodnim Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W nocy i jutro nad ranem temperatura w całej Polsce będzie oscylować na poziomie około zera.

To oznacza, że woda zbierająca się na drogach i chodnikach może zamarzać i powodować oblodzenie. Szczególnie uważać powinni kierowcy, ponieważ na śliskich drogach panowanie nad pojazdem będzie utrudnione.

Jeśli więc zamierzamy się przemieszczać, to przede wszystkim wykazując się zdwojoną ostrożnością. Jako, że temperatura bliży się do zera, a miejscami nawet przejdzie na lekki minus, to jest szansa, że miejscami krajobrazy jutro rano się zabielą.

Jutro w ciągu dnia wszędzie dodatnio i nadal punktowe opady słabszego deszczu lub mżawki. Nieco zmian przyniesie nam poniedziałek (26.12). Przede wszystkim ociepli się do 2-4 stopni, a na zachodzie i północy do 5-8 stopni.

Niewykluczone, że na krańcach zachodnich i północno-zachodnich termometry pokażą do 10 stopni. Jednocześnie nadal może słabiutko padać i silniej wiać z zachodu. Prosimy o bieżące śledzenie ostrzeżeń pogodowych dla poszczególnych województw.

Źródło:

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy