Weekendowe granie #11 – LEGO The Hobbit The Video Game

LEGO The Hobbit The Video Game jest najnowszą klockową grą od TT Games . Oczywiście także tym razem kontynuuje ona znaną i lubianą formułę rozgrywki – bez rozlewu krwi, z masą ciekawych postaci, przygód i wydarzeń, niezliczona ilością obiektów do rozwalenia, zbieraniem rozmaitych przedmiotów i rzecz jasna niebywałym humorem...

LEGO The Hobbit The Video Game jest najnowszą klockową grą od TT Games . Oczywiście także tym razem kontynuuje ona znaną i lubianą formułę rozgrywki – bez rozlewu krwi, z masą ciekawych postaci, przygód i wydarzeń, niezliczona ilością obiektów do rozwalenia, zbieraniem rozmaitych przedmiotów i rzecz jasna niebywałym humorem...

LEGO The Hobbit The Video Game jest najnowszą klockową grą od TT Games. Oczywiście także tym razem kontynuuje ona znaną i lubianą formułę rozgrywki – bez rozlewu krwi, z masą ciekawych postaci, przygód i wydarzeń, niezliczona ilością obiektów do rozwalenia, zbieraniem rozmaitych przedmiotów i rzecz jasna niebywałym humorem, trafiającym zarówno do małych, ale też i dorosłych graczy. TT Games zdążyło nas już przyzwyczaić, że w każdej kolejnej odsłonie „sklockowanej” wersji wydarzeń przemyca coś nowego. Nie inaczej jest w przypadku Hobbita.

Reklama

Wyprawa do Śródziemia jest osnuta wokół wydarzeń znanych z dwóch pierwszych części filmowego Hobbita - An Unexpected Journey oraz The Desolation of Smaug. Gracze maja możliwość pokierowania poczynaniami takich postaci jak: Bilbo Baggins, Gandalf, Legolas i Thorin oraz gromady pozostałych krasnoludów. Celem jest oczywiście Samotna Góra, zamieszkała przez nieproszonego gościa, którym jest potężny i równie łakomy na złoto smok - Smaug.

Fani Tolkiena oszaleją od ilości znajomych miejsc i twarzy, jakie spotkają w LEGO The Hobbit. Od pamiętnego, pierwszego spotkania Bilbo i krasnoludów, gdy hałaśliwa gromada wpadła do jego domu, poprzez spotkanie z trollami, walki z orkami, ucieczki przez jaskinie, niebezpieczne ścieżki w górach, aż do samego końca wydarzeń znanych z ekranu. Nie ma tu mowy o żadnych skrótach. Jeśli marzycie o wymaksowaniu gry na 100% będziecie musieli się nieco wysilić. Jednak z drugiej strony, mali gracze nie zostaną zmasakrowani stopniem trudności i nawałem obowiązków. Za to, między innymi, zawsze bardzo ceniłem gry z LEGO.

Zobaczcie jak wygląda rozgrywka

Podobnie jak w przypadku poprzednich gier LEGO, można zaliczać Hobbita w pojedynkę albo lokalnej kooperacji. Grywalne postacie maja do dyspozycji rozmaite bronie oraz narzędzia, których możecie używać do rozprawiania się z przeciwnikami i rozwiązywania zagadek. Nowością jest tworzenie małych zespołów z partnerami z drużyny w celu wykonywania mocniejszych ataków lub zdobywania wyżej położonych miejsc.

Pojawił się także znakomicie skonstruowany system wytwarzania przedmiotów. Powstaje w ten sposób nowy ekwipunek i inne dobra. I znowu – także w tym wypadku, młodsi gracze nie muszą się martwić, że ugrzęzną w zawiłościach. Jest to tak proste jak rozwalanie wszystkiego co napotkacie w okolicy i zbieranie wyskakujących z tego składników. Gdy zbierze się wszystko co jest potrzebne do wytworzenia jakiegoś elementu, wystarczy zaliczyć nieskomplikowany quick-time event i gotowe. Figurki wyposażone w kilof górniczy mogą dodatkowo rozbijać skały zawierające złoto, aby zbierać ten drogocenny metal, który również przydaje się do wytwarzania niektórych przedmiotów.

Cały czas czekam i jestem pewny, że nie tylko ja, na możliwość rozgrywania wspólnych przygód w LEGO z przyjaciółmi w trybie online, ale z drugiej strony całkowicie rozumiem, że przeniesienie zabawy na to nowe poletko, może zrujnować jej familijny charakter. Jak zapewne wiecie, zapowiedziano LEGO Mini-figures Online, która ma się pojawić latem. Ciekawe jak po tej premierze będą rozwijać się tytuły od TT Games? Czy onlinowa pozostanie rzeczywiście tylko ta jedna pozycja, czy też producenci zechcą przemycić sieciowe komponenty także do innych, tworzonych później gier.

Podsumowując - LEGO The Hobbit The Video Game jest obowiązkową pozycją dla fanów przygody rozgrywanej w świecie fantasy, ale oczywiście każdy wielbiciel gier spod znaku LEGO odnajdzie się w niej bez najmniejszego problemu. Bez wątpienia entuzjaści Tolkiena zatopią się na długo w eksploracji znanego im świata Śródziemia, w czasie której usłyszą znajome z filmów głosy. Jednak nawet jeśli dzieje Bilbo nie są Waszą religią, będziecie się bawić doskonale. TT Games wie jak to zrobić, aby cała familia, wstawała od konsoli czy komputera niechętnie, a jeśli już to z uśmiechem i wypiekami na policzkach.

LEGO The Hobbit The Video Game zostało wydane na praktycznie wszystko an czym da się obecnie pograć - Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, Nintendo 3DS oraz PC. Nie znajdziecie więc wymówki, musicie tę grę kupić i wybrać się w niesamowitą podróż.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama