Za 13 lat średnia długość życia wyniesie 91 lat
Żyjemy na naszej planecie coraz dłużej. Już za 13 lat średnia długość życia wzrośnie aż do 90 lat. Kto będzie miał największe szanse na tak długie życie? Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Imperial College London zgromadzili dane dotyczące...
Żyjemy na naszej planecie coraz dłużej. Już za 13 lat średnia długość życia wzrośnie aż do 90 lat. Kto będzie miał największe szanse na tak długie życie? Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Imperial College London zgromadzili dane dotyczące przeciętnej długości życia z 35 uprzemysłowionych krajów świata.
Po przeanalizowaniu tych informacji okazuje się, że w kolejnych dekadach długość życia ludzi nie zatrzyma się i nie zacznie się obniżać, tylko rosnąć. Narodzone w 2030 roku dzieci będą mogły żyć średnio aż 91 lat. Ale to nie wszystko.
Za 13 lat powoli będą zacierać się różnice w długość życia kobiet i mężczyzn. Badacze obliczyli, że najdłuższym życiem będą cieszyły się kobiety w Południowej Korei. Tymczasem mężczyźni w tym kraju będą mogli średnio dożyć 84 lat.
Póki co najbardziej długowieczni są Japończycy, ale to wkrótce się zmieni. Wyprzedzą ich mieszkańcy Południowej Korei oraz Francji.
Będziemy mogli cieszyć się dłuższym życiem. Fot. Twitter.
Co ciekawe, w Polsce średnia długość życia wzrośnie dla kobiet do 84 lat, a mężczyzn do 77 lat. W długości życia wyprzedzimy m.in. Chorwatów, Serbów, Rumunów, Węgrów i... mieszkańców Stanów Zjednoczonych! Chociaż Polki będą mogły cieszyć się życiem o średnio 7 lat krócej niż Południowokoreanki, to i tak jest nieźle.
Badania specjalistów z WHO i Imperial College London pokazują jeszcze jedną istotną rzecz. Do tej pory świat naukowy uważał, że ludzie dotarli do kresu wydłużania się życia. Jednak coraz lepsza opieka medyczna dostępna w wielu krajach świata i większa świadomość dbania o zdrowie, może ten stan odmienić.
My natomiast myślimy, że w ciągu 50 lat długość życia wydłuży się do grubo ponad 130 lat, a to ze względu na eliksiry zdrowia, możliwości wymiany organów czy cyborgizacje społeczeństwa, czyli poprzez technologie, nad którymi pracują setki naukowców największych i najbardziej znanych firm świata.
Źródło: / Fot. Twitter