7-latka wydała własną grę na Steamie. „Gra zbiera same pozytywne recenzje”

Debiutancka gra Penny McDonald, bo tak właśnie nazywa się nasza dzisiejsza bohaterka, czyli Answer The Question, spotkała się na platformie Valve z bardzo ciepłym przyjęciem.

Oczywiście pasja i umiejętności dziewczynki nie wzięły się znikąd - jej ojciec, Lance McDonald, jest deweloperem gier wideo, więc Penny miała z nimi kontakt od małego, co jednak w żaden sposób nie zmienia faktu, że jej osiągnięcie jest imponujące. Bo podczas gdy jej rówieśnicy uczą się czytać i pisać, a po szkole spędzają czas na zabawie, ona ma już na koncie swoją pierwszą własną grę. A wszystko zaczęło się podobno od pytania „Tato, czy ja też pewnego dnia mogę zrobić grę” i jak się okazało dzień ten nastąpił szybciej niż można się było spodziewać. Penny otrzymała do dyspozycji komputer z Windowsem 98 i oprogramowaniem Quick Beginner’s All Purpose Symbolic Instruction Code (QBASIC), a także książkę, dzięki której mogła cokolwiek zrozumieć i… wystarczyło, bo wykonując polecenia z podręcznika była w stanie napisać grę zatytułowaną  Answer The Question.

Reklama

Jeśli chodzi o samą produkcję, to gracze stają przed niekończącą się kaskadą pytań matematycznych i otrzymują punkty za prawidłowe odpowiedzi. Jak twierdzi Penny: - Próbowałam stworzyć grę akcji, ale nie byłam jeszcze gotowa, więc zrobiłam inną. Pomyślałam też, że skoro moja rodzina może mieć tę grę, to czemu nie inni ludzie? Dziewczynka poprosiła więc tatę o pomoc w umieszczeniu gry na Steamie, co jeszcze kilka lat temu nie byłoby pewnie możliwe, ale obecnie nic nie stoi na przeszkodzie. Dziś każdy może samodzielnie przetestować Answer The Question, a co więcej gra zbiera same pozytywne recenzje - oczywiście większość osób zdaje się mieć wiedzę na temat wieku autorki, ale taka zachęta może dać jej dużo motywacji do dalszej pracy i kolejnych sukcesów. Mówiąc krótko, deweloperzy miejcie się na baczności, bo aż strach pomyśleć, co będzie potrafiła Penny za kilka czy kilkanaście lat.

Źródło: GeekWeek.pl/Kotaku 

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama