Sony zaskakuje ujawnieniem szczegółów na temat PlayStation 5

Po miesiącach spekulacji i domysłów, w końcu poznaliśmy oficjalną specyfikację next-gena Japończyków, a przynajmniej jej część. Niestety jeżeli ktoś wciąż liczył na premierę w tym roku, to będzie rozczarowany.

Dziś doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi długo wyczekiwanej przez wielu graczy beznapędowej wersji konsoli Xbox One S od Microsoftu, czyli Xbox One S All-Digital Edition, która została wyceniona na 250 USD, ale święto amerykańskiej firmy popsuł jej największy konkurent, czyli Sony, ujawniając szczegóły swojej konsoli nowej generacji, tj. PS5 i zwracając tym samym uwagę całego środowiska.

Interesujące nas informacje zdradził w wywiadzie dla Wired sam Mark Cerny, czyli game designer i główny architekt PS4 i Vity. Co prawda nie chciał podzielić się nazwą nowego dziecka Sony, które jest tworzone już od 4 lat, ale zakładamy, że koncern pozostanie przy typowym nazewnictwie i będzie to PlayStation 5, może z jakimś ciekawym dopiskiem. Jeżeli zaś chodzi o zaskakujące zmiany, to Cerny ujawnił, że PS5 zostanie wyposażone w dysk SSD, dzięki któremu będzie można skrócić choćby czasy loadingów.

Reklama

Dla porównania uruchomił ostatniego Spider-Mana na obu systemach - ładowanie szybkiej podróży między obszarami zajęło PS4 jakieś 15 sekund, a na PS5 wystarczyła … 1 sekunda! Obecność dysku SSD ma wpłynąć również na jakość grafiki, więc już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli wziąć to cacko w swoje ręce. Pozostałe zmiany w zakresie hardware’u również wyglądają imponująco, choć jak na razie dużo tu marketingu, bo co nam po wsparciu dla 8K, skoro niewiele osób ma nawet telewizory 4K?

Co z pewnością ucieszy wiele osób, doczekaliśmy się również potwierdzenia wstecznej kompatybilności PlayStation 5, a wszystko za sprawa oparcia konsoli o tę samą architekturę co PS4. Jest to jednak trochę dziwne, bo jeszcze niedawno - przy okazji premiery PS4 - Sony tłumaczyło, że bez sensu implementować tę funkcjonalność, bo choć wszyscy się jej domagają, to tak naprawdę nikt z niej nie korzysta. Skąd ta nagła zmiana zdania? Ponownie… marketing, żeby wypaść równie dobrze jak Microsoft, który opcję tę wprowadził już przy Xbox 360 i Xbox One.

Niestety Cerny nie chciał też zdradzić, kiedy poznamy kolejne szczegóły - wiemy, że Sony omija tegoroczne targi E3, ale w grze jest ciągle wydarzenie PlayStation Experience i miejmy nadzieję, że wtedy zobaczymy już w pełni działającą konsolę. Wszystkie informacje z wywiadu Wired potwierdziło również oficjalnie Sony Interactive Entertainment w specjalnym komunikacie:

- SIE może oficjalnie potwierdzić informacje przekazane w WIRED na temat naszej konsoli nowej generacji, która wciąż będzie dokładać wszelkich wysiłków, by uczynić PlayStation najlepszym miejscem do grania. Ultraszybki dysk SSD jest kluczem do naszej nowej generacji, bo nasza wizja zakłada pozostawienie loadingów w przeszłości, pozwalając twórcom na budowanie nowych i unikatowych doświadczeń. I choć jesteśmy podekscytowani dzieleniem się detalami o nowej konsoli, PlayStation 4 wciąż ma wiele do zaoferowania, jak Concrete Genie, Days Gone, Death Stranding, Dreams, Ghost of Tsushima oraz The Last of Us Part II.

Źródło: GeekWeek.pl/thenextweb

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy