Atak na World Trade Center 11 września. Zidentyfikowano dwie nowe ofiary

Służbom Nowego Jorku udało się zidentyfikować dwie kolejne ofiary ataku terrorystyczne 11 września 2001 roku na World Trade Center. Jest to pierwsza identyfikacja od dwóch lat, której dokonano zaledwie kilka dni przed 22 rocznicą ataków. Wszystko dzięki zaawansowanym testom DNA.

World Trade Center skrywa wiele tajemnic

Według komunikatu prasowego wydanego przez biuro burmistrza Nowego Jorku udało się zwrócić imię dwóm ofiarom ataków terrorystycznych przeprowadzonych 11 września. Obie osoby udało się zidentyfikować dzięki zaawansowanym testom DNA szczątków. Jest to mężczyzna i kobieta występujący do tej pory pod numerami 1648 oraz 1649

Są to pierwsze zidentyfikowane szczątki od września 2021 roku. Jak informuje biuro burmistrza, ich nazwiska pozostają utajone na prośbę ich rodzin. Mężczyzna został zidentyfikowany na podstawie badań DNA szczątków znalezionych w 2001 roku, natomiast kobieta na podstawie badań szczątków odnalezionych w latach 2001,2006 oraz 2013.  

Reklama

Postęp technologii pozwala na identyfikację ofiar września 2001 roku, jednak w dalszym ciągu około 40 procent, czyli jakieś 1200 osób pozostaje niezidentyfikowanych. Łącznie w wyniku ataków terrorystycznych na World Trade Center zginęło 2996 osób. Mimo że wszystkim odnalezionym wydano akt zgonu, to rodziny w dalszym ciągu czekają na zwrot szczątków ich bliskich, które pozostają niezidentyfikowane.  

Jason Graham, główny lekarz sądowy, nazwał te działania „największym i najbardziej złożonym śledztwem kryminalistycznym w historii naszego kraju”. 

Atak na World Trade Center zmienił cały świat

Echa ataków terrorystycznych na World Trade Center nie milkną. Rodziny niezidentyfikowanych ofiar w dalszym ciągu czekają na szczątki swoich bliskich. Nie tylko Amerykanie pamiętają o tym, co wydarzyło się 11 września 2001 roku. 

Cały świat ubolewa nad serią ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez islamską organizację terrorystyczną Al-Ka’ida. Celem ataków były budynki będące symbolem potęgi Stanów Zjednoczonych. Dwie wieże WTC oraz Pentagon.  

W związku z tymi wydarzeniami wiele państw wprowadziło ustawy antyterrorystyczne oraz wzmocniło siły i kompetencje działania służb w celu przeciwdziałania wystąpienia podobnych sytuacji w przyszłości. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WTC | World Trade Center

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy