Zobacz niezwykłe reakcje dzisiejszej młodzieży na komputer z Windows 95 [WIDEO]

Pewnie części z Was nie było dane jeszcze żyć w czasach panowania Windows 95 i nie mieliście z nim do czynienia, ale ci co na co dzień z nim obcowali w tamtych czasach, domyślają się, jak zareaguje na niego dzisiejsza młodzież.

Bez względu na to, ile macie lat i czy pamiętacie lub znacie Windows 95, to w trakcie oglądania na Waszych twarzach pojawi się uśmiech. Młodzi pewnie będą się dziwili, jak w ogóle można było pracować na takim wolnym i ograniczonym oprogramowaniu, ale to właśnie na nim powstawały projekty, które wyznaczały trendy w pięknych latach 90.

Na filmie opublikowanym na fanpage'u REACT na Facebooku możemy zobaczyć, że młodzież nawet nie wie, jak uruchomić komputer. Dzisiaj wystarczy jeden przycisk, kliknięcie przycisku myszki czy otwarcie klapy laptopa. Tymczasem w kompach z lat 90. trzeba było wcisnąć przycisk na samym monitorze i na obudowie desktopa.

Reklama

Największe zaskoczenie było jednak w momencie, gdy trzeba było połączyć się z Internetem. Młodzież była zaskoczona, że nie ma bezprzewodowego wifi, i trzeba podłączyć przewodowy modem. Większość nie potrafiła sobie wyobrazić łączenia za pośrednictwem fizycznego kabla.

I na koniec słynny napis „Można teraz bezpiecznie wyłączyć komputer”, który pojawiał się wówczas, gdy chcieliśmy wyłączyć komputer. W tamtych czasach trzeba było czekać, aż system Windows prawidłowo zamknie uruchomione aplikacje i będzie gotowy do zamknięcia. Często gęsto trwało to nawet kilka minut. Młodzi pytali, czy coś by się stało, gdyby wyłączyli kompa, zanim pojawił się napis. Starsi czytelnicy będą wiedzieli, a młodszych zachęcamy do obejrzenia materiału do końca.

Źródło: GeekWeek.pl/REACT / Fot. REACT

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy