10 najlepszych drużyn polskiego finału Imagine Cup 2012
Znamy już 10 finałowych zespołów, które zmierzą się w finałach krajowych Imagine Cup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania. 4 z nich reprezentują stołeczne uczelnie. Pozostałe zespoły reprezentują kolejno Białystok (2), Gdańsk (2) i Poznań (2).
Krajowe finały 10. już edycji konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania odbędą się 11 i 12 kwietnia. 10 finalistów stanie do rywalizacji, podczas której zostanie wyłoniony zwycięski projekt konkursowy. Gościem specjalnym finałów krajowych będzie Ashwin Karuhatty, dyrektor ds. programów studenckich w Microsoft Corporation.
"Konkurs Imagine Cup to niesamowita dawka emocji i energii. Jest też doskonałą okazją, aby dzięki wyobraźni i pasji, jeszcze na studiach zrealizować marzenie o zaistnieniu w świecie nowych technologii, stworzeniu czegoś wyjątkowego, być może przełomowego" - mówi Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft. "W dobie cyfryzacji, ale też ostrej konkurencji, Imagine Cup staje się szansą na to, by młodzi ludzie sami kreowali swoją przyszłość i mieli wpływ na świat, w jakim żyją." - dodaje.
Finały krajowe Imagine Cup 2012 tuż tuż
Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów - pasjonatów nowych technologii, którzy wierzą, że dzięki ich innowacyjnemu zastosowaniu możliwe jest tworzenie rozwiązań, które czynią świat lepszym, a sposób, w jaki żyjemy łatwiejszym. W tym roku konkurs, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród studentów, także w Polsce, obchodzi swój 10 jubileusz. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba 4500 studentów z Polski. Również w kategorii Projektowanie Oprogramowania - sztandarowej kategorii konkursu, nigdy dotąd nie zgłoszono tylu projektów. W ostatniej rundzie eliminacji, w której konieczne było przedstawienie szczegółowych projektów rozwiązań konkursowych, znalazło się aż 49 zespołów. 10 finałowych zespołów wyłonionych w drodze wnikliwej oceny projektów przeprowadzonej przez kilkunastoosobową komisję sędziowską, zaprezentuje swoje rozwiązania w trakcie polskich finałów Imagine Cup 2012, 11 i 12 kwietnia 2012.
10 finalistów w kategorii Projektowanie Oprogramowania
Oto 10 drużyn studenckich, które w pierwszym dniu finałów - 11 kwietnia, zaprezentują swoje projekty konkursowe w kategorii Projektowanie Oprogramowania:
- ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, w składzie:
Mariusz Chmielewski (Mentor), Marcin Kukiełka, Jakub Kędzior, Adam Pabiś.
- BugBusters z Politechniki Białostockiej, w składzie:
Mateusz Andrzejewski (Mentor), Paweł Adamski, Marek Matuszewski, Piotr Matwiejuk, Grzegorz Raciborski, Agata Borowska.
- Chiron Team z Uniwersytetu Warszawskiego, w składzie:
Robert Dąbrowski (Mentor), Mateusz Dzwonek, Piotr Karasiński, Piotr Dobrowolski,
Jakub Bartodziej.
- Essential Group z Politechniki Warszawskiej, w składzie:
Włodzimierz Dąbrowski (Mentor), Maciej Jaskólski, Michał Guzowski, Michał Jarzyna,
Rafał Madycki.
- Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w składzie:
Tomasz Gdala (Mentor), Tomasz Malesza, Marek Banaszak, Michał Kulikowski, Piotr Kowalczyk, Adam Kuczyński.
- HigherLevel z Uniwersytetu Gdańskiego, w składzie:
Maciej Gren (Mentor), Marek Olszewski, Mateusz Puwałowski, Kamil Stachowicz.
- Sigma z Politechniki Gdańskiej, w składzie:Krzysztof Manuszewski (Mentor), Paweł Lipiec, Oskar Matulewicz, Mateusz Prager, Piotr Rojek, Wiktor Buksza.
- The InnoWATors z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, w składzie:
Mariusz Chmielewski (Mentor), Mateusz Chrustny, Emil Kaczyński, Witold Matuszewski, Bartłomiej Wójtowicz, Monika Lipińska.
- We Code For Food z Politechniki Białostockiej, w składzie:
Maciej Kopczyński (Mentor), Marek Antoniuk, Łukasz Balukin, Wojciech Bancarzewski,
Mariusz Dobrowolski.
- YETI z Politechniki Poznańskiej, w składzie:
Fabrizio Dominici (Mentor), Maciej Piotrowski, Michał Wojtysiak, Mateusz Baster.
- Studenci zauważyli, że nasze życie zmieniło się. Dzisiaj nie komputer, a smartfon jest podstawowym terminalem łączącym nas ze światem. I właśnie smartfon z system Windows Phone i aplikacją zbudowaną przez finalistów Imagine Cup 2012 pozwala poczuć się bezpiecznie w nieznanym otoczeniu, niesie pomoc choremu na epilepsję, daje wsparcie, gdy udzielamy pierwszej pomocy, a saperowi pozwala szukać min. Prace finalistów Imagine Cup 2012 charakteryzuje duża empatia na problemy i wyzwania społeczne - zdrowie, rehabilitację, edukację, bezpieczeństwo, aktywność sportową. Jednocześnie cechuje je pogłębiona znajomość współczesnych technologii informatycznych i duże zacięcie artystyczne, dzięki czemu interfejs przygotowanych rozwiązań jest ładny i przyjemny w użyciu - powiedział Tadeusz Golonka, przewodniczący jury Imagine Cup 2012.
11 kwietnia, komisja sędziowska wyłoni spośród 10 finalistów 5 zespołów, które w drugim dniu finałów zaprezentują swoje rozwiązania szerokiemu audytorium - zaproszonym gościom, władzom uczelni, kolegom i koleżankom studentom oraz obecnym dziennikarzom. Jednak najważniejszymi tego dnia widzami finałowych 5 prezentacji będą jurorzy ścisłych finałów, których ocena zadecyduje o tym, kto okaże się zwycięzcą i będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowych w Sydney.
Gościem specjalnym tegorocznych krajowych finałów Imagine Cup będzie Ashwin Karuhatty, dyrektor ds. programów studenckich w Microsoft Corporation, który odpowiedzialny jest za konkurs Imagine Cup i jego realizację na całym świecie.
Podobnie jak w latach ubiegłych, współorganizatorem Imagine Cup w Polsce jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki. Sponsorami wydarzenia są firmy: Asseco, MMC Brainville oraz Nokia.
------
O Imagine Cup 2012
Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywanego od 2003 roku konkursu Imagine Cup jest firma Microsoft. Konkurs zrodził się z pasji do technologii. Jego głównym celem jest inspirowanie młodych utalentowanych ludzi do tego, by tworzyli innowacyjne rozwiązania, które pomagają rozwiązywać najistotniejsze problemy naszego świata. Konkursowi - jego organizatorom, partnerom i uczestnikom przyświeca cel, by nowe technologie czyniły nasze otoczenie lepszym, a nasze życie łatwiejszym. Przesłanie konkursu brzmi: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości".
Od rozpoczęcia pierwszych zawodów do dzisiaj, w Imagine Cup wzięło udział 1,4 miliona studentów. Rozgrywki składają się z kilku etapów, a ostatni - finał światowy - odbywa się co roku
w innym miejscu na świecie (w 2010 roku uczestników Imagine Cup gościła Warszawa).