Amazon rozwija własne mapy online

W okresie wakacyjnym Amazon wykupił aplikację UpNext, która zajmowała się generowaniem precyzyjnych trójwymiarowych obiektów na mapie. Za jej pomocą można np. odtworzyć dokładny model Nowego Jorku w pełnym 3D. Dopiero jednak teraz na światło dzienne wyszła informacja, że zakup ten miał na celu stworzenie własnej aplikacji trójwymiarowych map.

Ogłoszenie tej informacji akurat w tym momencie nie jest przypadkowe, bowiem Apple już wkrótce zamierza wypuścić własną aplikację tego typu pod kątem iOS6. Dotychczas zarówno Apple jak i Amazon przy dostarczaniu map dla użytkowników iOS i Kindle Fire uzależnione były od Google Maps, jednak w końcu postanowiły wyjść na rynek z własnym produktem.

Co ciekawe, w przypadku Amazona, zarówno Kindle Fire jak i Kindle Fire HD nie będą wspierane przez GPS, choć będą wspierane przez usługi lokalizacyjne przy użyciu połączenia Wi-Fi.

Reklama

To jeden z pierwszych kroków Amazonu do odcięcia tabletu Kindle Fire od wszelkich aplikacji działających pod Androida. Firma zapewnia ponadto programistów, że ich rozwiązania będą przyjazne w trakcie tworzenia kolejnych aplikacji, co ponadto zapewni większą stabilność ich działania. Biorąc pod uwagę ostatnie sukcesu Amazonu jest duża szansa, że nie są to suche zapewnienia.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: mapy | Amazon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy