BitTorrent Torque nadchodzi

Twórcy programu BitTorrent zapowiedzieli wprowadzenie nowej odsłony swojego produktu. BitTorrent Torque, który ma działać na nieco innych zasadach niż dotychczas.

BitTorrent kojarzy się przede wszystkim z piractwem i wymianą nielegalnego oprogramowania pomiędzy użytkownikami. Twórcy oryginalnego programu BitTorrent (który doczekał się sporej liczby odmian) sami nie spodziewali się, że ich twór tak mocno wpłynie na internautów. Jak wynika z ich zapewnień, nigdy nie mieli też intencji, aby propagować piractwo. Już wkrótce mają to udowodnić poprzez swój nowy program BitTorrent Torque, który ma działać na nieco innych zasadach niż dotychczas.

Do tej pory Torrenty kojarzone były z aplikacjami, które należało pobrać na dysk komputera, by po uruchomieniu i wyszukaniu interesującego nas materiału móc pobierać lub udostępniać określone pliki. BitTorrent Torque tworzony jest w oparciu o technologie, która już wkrótce pozwoli komunikować się wyłącznie za pomocą przeglądarek internetowych. W ten sposób przesył danych będzie nie tylko znacznie szybszy, lecz także łatwiej pozwoli namierzyć osoby, które wykorzystają tą drogą przesył nielegalnych plików.

Reklama

W ostateczności na pewno nie zatrzyma to piratów komputerowych, jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z wizją twórców to jest szansa, że wizerunek Torrentów za jakiś czas się odmieni. Na dzień dzisiejszy produkt jest we wczesnej fazie rozwoju, jednak w ciągu nadchodzących miesięcy powinniśmy poznać więcej szczegółów odnośnie postępów prac.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: P2P
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy