Błąd Facebooka sprawił, że zniknęły wszystkie "lajki"

Błąd Facebooka sprawił, że wczoraj wieczorem wyzerowano liczbę "lajków" na stronach korzystających z buttona "Lubię to". Dodatkowo pojawiły się problemy z pluginem wykorzystującym facebookowe komentarze - jak podaje serwis TechChrunch, wszystko powinno już wrócić do normy.

- Ani lajki, ani komentarze nie zostaną utracone - zapewniali pracownicy Facebooka, który od razu zabrali się do wyeliminowania tego błędu. Sytuacja powinna już być opanowana. Przypomnijmy, że w lutym błąd Facebooka sprawił, że kilkanaście popularnych zagranicznych stron, przestało działać prawidłowo - zamiast oczekiwanego adresu, internauci mogli zobaczyć jedynie komunikat o błędzie Facebooka.

Problem dotknął takie strony jak m.in. CNN, Yelp, Washington Post czy Yahoo News. Z pewnością adresów, które miały problemy było więcej. Powodem pojawienia się informacji o błędzie była awaria Facebooka. Dlaczego zatem odbiło się to na innych stronach? Serwisy, które zniknęły z internetu są mocno zintegrowane z Facebookiem, jak się okazało, do tego stopnia, że problemy wywołane przez najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie są w stanie bezpośrednio dotknąć sporą część internetu. 

Reklama

Wczorajsza "awaria lajków" także, po raz kolejny pokazuje, że problemy Facebooka mogą mieć wpływ na inne strony w internecie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy