Centra danych, podwodne kable, inwestycje - interaktywna mapa Microsoftu

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak daleko sięgają technologiczne macki Microsoftu, to odpowiedź na swoje pytanie znajdziecie na tej interaktywnej mapie.

Interaktywne mapy cieszą się coraz większą popularnością. Dane zazwyczaj przedstawione są na nich w czytelny sposób, a przy okazji to naprawdę fajne, gdy można sobie po prostu poklikać i poszukać interesujących nas rzeczy. Ostatnio pisaliśmy o mapie, na której sprawdzimy, czy z naszej miejscowości pochodzi ktoś znany, a teraz przyjrzymy się, co przygotował Microsoft. Jest to interaktywna mapa 3D, która przedstawia infrastrukturę aplikacji Azure.

Na początek dobrze byłoby jednak wyjaśnić, czym jest Microsoft Azure. Mówiąc w skrócie, jest to platforma, dzięki której mamy dostęp do zestawu usług w chmurze. Microsoft udostępnił nam interaktywną mapę (w wersji 2D oraz 3D), na której możemy sprawdzić, jak daleko sięga globalna operacja firmy: wyświetlą nam się podwodne światłowody, położenie centrów danych, obsługiwanych przez nich rejonów (również tych, które mają powstać w przyszłości, ale jest to specjalnie oznaczone, dlatego nie sposób się pomylić) i informacje na ich temat. Znajdziemy tu też niektóre z inwestycji ekologicznych firmy (takich jak elektrownie).

Reklama

Po prawej stronie ekranu wyświetlają nam się najnowsze informacje. Po lewej mamy przycisk symbolizujący filtr, w którym znajdziemy legendę, ale możemy tu też wskazać kategorie danych, jakie chcemy przejrzeć. Oczywiście nie musimy tego robić, wystarczy kliknąć z wybrany przez nas punkt, aby szybko zrozumieć, jak działa cała mapka i odszukać interesujące nas informacje. Jedyną trudnością, jaką możemy napotkać, jest anglojęzyczność narzędzia.

Microsoft udostępnił także model jednego ze swoich centrów danych. Klikając w przycisk w prawym dolnym rogu, przejdziemy do wirtualnej wycieczki po typowym centrum tej firmy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: interaktywna mapa | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy