Reklama

Co piąta osoba włamuje się

Jeden na pięciu brytyjskich nastolatków przyznał się do prób włamywania na Facebooka lub cudze konta poczty elektroniczne - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Tufin Technologies na 1000 uczniach.

78 procent ankietowanych zdaje sobie sprawę, że cyberwłamania są złe. Najbardziej popularnym motywem włamań na Facebooka była zabawa (tak odpowiedziało 46 procent ankietowanych), na drugim miejscu uplasowała się chęć psocenia (21 procent). Jeden na pięciu włamywaczy miał nadzieję, że w ten sposób uda się zarobić jakieś pieniądze, podczas gdy pięć procent marzyło o karierze "po ciemnej stronie sieci".

Jedna czwarta osób, które przyznały się do prób włamań, celowała w Facebooka, 18 procent w konta poczty elektronicznej koleżanek i kolegów, 7 proc. w sklepy internetowe, 6 proc. w skrzynki pocztowe rodziców, zaś 5 procent w szkolne strony www.

Reklama

Około 27 procent ankietowanych włamywaczy przyznało się do przyłapania. 87 procent przyznało, że hacking to ciężkie zajęcie. O dziwo, ponad jedna trzecia ankietowanych przyznała, że sama padła kiedyś ofiarą włamania - czy to na konto Facebooka, czy też na e-mail.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: konta | procent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama