Co zrobić, żeby wzmocnić sygnał WiFi? Oto prosty sposób

Nie możemy pozwolić sobie na wolne WiFi, gdy pracujemy zdalnie, oglądamy serwisy streamingowe lub gramy w gry. Jak naprawić internet w domu? Okazuje się, że istnieją skuteczne sposoby na szybki internet. Poniżej znajdziecie porady, które pomogą wam zwiększyć prędkość internetu.

Dlaczego mam słaby sygnał WiFi w domu?

WiFi w domu może osiągać bardzo dobrą prędkość, lub wręcz przeciwnie, działać wolno i niestabilnie. Istnieją jednak sposoby na to, aby przyspieszyć internet w domu. Jeżeli wymieniliśmy router na nowy, a nasza prędkość internetu od operatora jest wysoka (bo np. mamy światłowód), to jest jeszcze coś, co możemy zrobić.

Chodzi oczywiście o wzmacniacz WiFi, czyli specjalne urządzenie, które może poprawić jakość naszego internetu bezprzewodowego. Jak działa wzmacniacz WiFi i czy przyda się on nam w codziennym korzystaniu z internetu?

Repeater WiFi. Jak działa wzmacniacz internetu?

Wzmacniacz WiFi (repeater WiFi) to niewielki przekaźnik, który z jednej strony odbiera sygnał WiFi z routera, a następnie przekazuje go dalej. Urządzenie to jest wyposażone w anteny, dzięki którym może odbierać i wysyłać sygnał z naszego routera. Nie musimy podłączać go bezpośrednio do internetu kablem. Wystarczy, że podczas konfiguracji podłączymy go do naszej sieci WiFi.

Reklama

Działanie wzmacniacza WiFi polega teraz na tym, że odbierając internet może go przekazać dalej z większą siłą. Oznacza to, że gdy nasze urządzenie (np. komputer czy telefon) będzie daleko od routera, bliżej będzie mieć wzmacniacz WiFi. W ten sposób połączy się z siecią bardziej stabilną i o mocniejszym sygnale. Wzmacniacz to przedłużacz WiFi, który pomaga lepiej rozprowadzić sieć.

Kiedy kupić wzmacniacz do WiFi?

  • Nasz dom lub mieszkanie ma wiele metrów kwadratowych i zasięg routera nie jest wystarczający
  • Mamy w domu grube ściany i w niektórych pomieszczeniach zasię WiFi jest słaby
  • Chcemy uzyskać lepszą prędkość internetu np. w telewizorze lub konsoli daleko od routera
  • Poza domem (np. na ogrodzie) zasięg WiFi jest bardzo słaby

Jak używać wzmacniacz WiFi? Tak go podłączysz

Konfiguracja wzmacniacza WiFi jest prosta, ale w dużej mierze zależy od wybranego modelu. Tak czy inaczej, podłączenie wzmacniacza WiFi do routera zamknie się w kilku krokach. Po pierwsze, musimy się upewnić że mamy w domu działający i podłączony router z siecią WiFi.

Teraz należy wybrać miejsce, gdzie podłączymy wzmacniacz WiFi. Z reguły urządzenie wpina się bezpośrednio do gniazdka z prądem, bez niepotrzebnych kabli. Jakie miejsce na wzmacniacz będzie najlepsze? Warto wybrać takie, które z jednej strony jest niedaleko obszaru ze słabym sygnałem, a z drugiej nadal ma dostęp do dobrego zasięgu WiFi. Jeżeli router jest w sypialni, a słaby zasięg jest w salonie, warto spróbować podłączyć go w korytarzu pomiędzy.

Po włączeniu wzmacniacza należy skorzystać z dedykwanej aplikacji producenta. Przy zakupie nowego sprzętu mamy pewność, że nasz model jest obsługiwany. Po zalogowaniu się należy wybrać nazwę naszej sieci i wpisać hasło do WiFi. Wzmacniacz może utworzyć przedłużenie sieci z tym samym hasłem, która będzie dostępna dla reszty urządzeń.

Sposób na szybkie WiFi za darmo!

Sposobem na domowe poprawienie jakości sygnału WiFi w domu jest zmiana kanału. O co chodzi z kanałem WiFi? To sposób na znalezienie takiej częstotliwości, która zapewni najlepsze działanie bezprzewodowego internetu. Wystarczy znaleźć najmniej zatłoczony kanał i skorzystać z jego możliwości.

Wystarczy zalogować się do naszego routera. W tym celu korzystamy z adresu IP 192.168.1.1 w przeglądarce i logujemy się poprzez podanie loginu i hasła. Następnie należy znaleźć zakładkę kanałów, a potem wybrać inny, możliwie najmniej zatłoczony.

Polecamy na Antyweb: Netflix chce więcej kasy. Dlatego wyłącza popularną opcję

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wi-Fi | router WiFi | wzmacniacz sygnału | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy