Cuda z Google Street View są jak TikTok. Wejdziesz i przepadniesz

Każdy, kto choć raz korzystał z funkcji Google Street View wie, co można tam znaleźć. Zazwyczaj sprawdzasz, jak wygląda miejsce albo ulica, gdzie się wybierasz. Żeby jednak zrobić sobie wirtualny spacer po dowolnym miejscu, Google musiało najpierw to miejsce odwiedzić i uwiecznić na zdjęciach. I tak oto powstały... Cuda z Google Street View, czyli Wonders of Street View.

Najlepsze cuda z Google Street View możemy oglądać na stronie Neal.Fun. To witryna bardzo prosta w obsłudze. Gdy się na niej znajdziesz, od razu zobaczysz jeden z uwiecznionych obszarów. W prawym górnym rogu jest przycisk "Random", który losuje nam lokalizację z bazy danych. Na dole po prawej stronie mamy z kolei przyciski do polubienia, przejrzenia swoich polubień oraz udostępnienia treści, które nam się spodobają.

Jakie treści znajdziemy w Cudach z Google Street View?

Podróż po Cudach z Google Street View trochę przypomina nocne przechadzki po internecie, kiedy trzeba iść spać, a ty nagle musisz znaleźć odpowiedź na pytanie, czy pingwiny mają kolana. I tak przeglądając kolejne treści z bazy, natrafimy na...

Reklama

...Zebranie strachów na wróble. Albo ludzi z maskami gołębi.

Jeśli zobaczymy wydmy Abu Dhabi i odpowiednio pokierujemy przedstawionym obszarem, zobaczymy, że Google Street View do uwiecznienia tegoż skorzystało z pomocy wielbłądów.

Zobaczymy psa, który pomaga prowadzić autobus.

Gigantyczny odcisk w Honolulu.

Możemy zobaczyć, jak wygląda niedźwiedź podczas kolacji.

Jeśli gdzieś znajduje się pomnik ziemniaka, samolot w budynku albo ryba na rowerze, to możemy mieć pewność, że w tej bazie znajdziemy tę lokalizację.

A może gdzieś fałszywi przybysze z kosmosu postanowili przywitać się z rasą ludzką?

Możemy też pojawić się na imprezie manekinów.

...albo popływać z fokami.

Udało mi się znaleźć także polskie smaczki — dość osobliwy pojazd z Lublina oraz zająca, który postanowił wzbić się na wyżyny swoich skocznych umiejętności.

Zobaczymy też całkiem uroczy moment tuż przed zaręczynami.

Jeden ze wspaniałych wypadków przy pracy, tzn. człowieka z trzema nogami, który schyla się do swojego samochodu.

Potwora morskiego z San Diego...

...albo lewitujące schody.

Możemy też wybrać się w góry (ale siedząc bezpiecznie w domu).

W bazie znajdziemy około 300 lokalizacji. Jej autor zachęca też do przesyłania cudów, jakie udało nam się znaleźć, aby regularnie ją rozszerzać. Zdecydowanie polecam przejrzenie Cudów z Google Street View w wolnym czasie i odnalezienie tych, które najbardziej nam się podobają — tylko uwaga, trudno się od tego oderwać.

Polecamy na Antyweb | AI pisało teksty dla CNET. Zrezygnowali z tej pomocy, bo robiło za dużo błędów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Street View
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy