Reklama

Cyber Monday: czym jest i skąd się wzięło?

Choć do tegorocznego Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz warto dowiedzieć się, co czeka nas za kilka miesięcy i przygotować się na masę internetowych okazji.

Cyber Monday - co to takiego?

Cyber Monday, czyli - tłumacząc na język polski - Cyfrowy Poniedziałek, to wielkie święto promocji, które co roku serwują nam sklepy internetowe. Wyjątkowe obniżki tego dnia pozwalają całkiem sporo zaoszczędzić i kupić online wymarzone produkty nawet za 30%, a w najlepszych przypadkach i 20% ich pierwotnej wartości.

Black Friday vs. Cyber Monday - na czym polega różnica?

Choć przyświeca im wspólna idea ponadprzeciętnego obniżenia cen przed rozpoczęciem zakupowego sezonu bożonarodzeniowego, Black Friday i Cyber Monday to tak naprawdę dwa różne święta wyprzedaży, które co roku wypadają pod koniec listopada. Podstawowa różnica między nimi - najprościej mówiąc - polega na tym, że w Czarny Piątek, czyli ostatni piątek listopada, okazje cenowe oferują sklepy stacjonarne, a w następujący po nim Cyfrowy Poniedziałek - sklepy internetowe. W Polsce (i nie tylko) granica między tymi świętami promocji powoli zaczyna się zacierać - Black Friday płynnie zostaje rozszerzony do Black Week, którego naturalnym następstwem dla wielu sklepów sprzedających stacjonarnie i internetowo jest Cyber Monday.

Reklama

Cyber Monday - historia

Cyfrowy Poniedziałek to - w porównaniu z Black Friday - stosunkowo nowe święto. Jego początek datuje się na 2005 rok, gdy nazwa Cyber Monday została po raz pierwszy użyta w Stanach Zjednoczonych, jako odpowiedź e-sklepów na stacjonarne wyprzedaże w Czarny Piątek. Specjaliści zajmujący się sprzedażą internetową w USA zaobserwowali, że powracający do domów i pracy po Święcie Dziękczynienia Amerykanie chętnie skłaniają się w stronę zakupów w sieci - zwłaszcza przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Idea Cyber Monday w ekspresowym tempie rozprzestrzeniła się wśród właścicieli amerykańskich e-commerce’ów. Przypadła do gustu również konsumentom z USA. Nic więc dziwnego, że rok po wprowadzeniu cyfrowe święto promocji przyniosło e-przedsiębiorcom ze Stanów Zjednoczonych aż 610 milionów dolarów zysku, który aktualnie liczony jest już w miliardach dolarów. Ku uciesze konsumentów, e-commerce’y na całym świecie - w tym również w Polsce - szybko zaczęły wprowadzać Cyber Monday. 

Cyber Monday 2020 - kiedy przypada?

W bieżącym roku Cyber Monday przypadnie w poniedziałek - 30 listopada 2020. I choć do tego dnia pozostało jeszcze całkiem sporo czasu, już teraz warto odnotować go w kalendarzu lub ustawić sobie przypomnienie w telefonie. Zwłaszcza, że pod koniec listopada będzie szansa na skorzystanie z niecodziennych obniżek w sklepach internetowych.

Jakich promocji można spodziewać się na Cyber Monday?

Promocje w Cyber Monday sięgają do nawet 70-80%. To świetna okazja, by zrobić zakupy, które długo odkładaliśmy, oczekując obniżek cenowych, a także by kupić dla najbliższych prezenty na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jakich promocji możemy spodziewać się w Cyfrowy Poniedziałek? W zasadzie na ten dzień zostają obniżone ceny asortymentu z niemal każdej branży, która działa w modelu e-commerce. W sklepach internetowych możemy więc liczyć na niższe ceny zarówno elektroniki - laptopów, telewizorów, smartfonów, konsoli itd., sprzętu AGD, odzieży, obuwia i akcesoriów modowych, jak również zabawek, książek, gier, gadżetów, płyt, mebli, kosmetyków, perfum itd. Jeśli zatem planujesz większe zakupy i chcesz na nich zaoszczędzić, koniecznie poczekaj do ostatniego dnia tegorocznego listopada.

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: Monday | promocja | Rabat | sprzęt AGD | odzież | obuwie | książki | telewizor | laptop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy