Cyberprzestępca mający 13 lat

37-letni Maks Ray Butler, znany w środowisku internautów jako "Iceman", został skazany przez sąd okręgowy w Pittburgh na 13 lat więzienia. Ponadto cyberprzestępca musi zapłacić grzywnę w wysokości... 27,5 miliona dolarów.

"Iceman" swego czasu włamał się do systemów instytucji finansowych i "przygarnął" poufne dane, które następnie sprzedawał w internecie. Butler wraz ze swoimi wspólnikami prowadził stronę internetową "CardersMarket", gdzie oferował dane związane z kartami kredytowymi. Warto dodać, iż na jego stronie WWW zarejestrowanych było nawet 4,5 tysiąca użytkowników.

Cyberprzestępca nie był jednak ostrożny i wpadł w ręce policji, dzięki pewnemu informatorowi z Pensylwanii, który był... klientem Butlera. W momencie aresztowania, a było to w roku 2007, w mieszkaniu "Icemana" policja znalazła ponad 1,8 mln skradzionych numerów kart kredytowych.

Reklama

Max Ray Butler przyznał się do winy w czerwcu ubiegłego roku. Wyrok 13 lat pozbawienia wolności, to jak na razie najdłuższa z zasądzonych kar za cyberprzestępstwo w USA. Początkowo Butlerowi groziło nawet 30 lat więzienia, ale kara została złagodzona ze względu na współpracę z organami ścigania.

Źródło informacji

PC Format

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy