Członkowie grupy Anonymous aresztowani

Trzej liderzy niesławnej hakerskiej grupy Anonymous zostali aresztowani w Hiszpanii. Według policyjnych źródeł, domniemani członkowie Anonymous pełnili czołowe role w grupie i brali udział w ostatnich atakach.

Do zatrzymań doszło w Barcelonie, Alicante i Almerii. Zajęto także jeden z serwerów w Gijon (północna Hiszpania), który był używany do cyberataków. Śledczy udostępnili też na Twitterze materiały (datowane na 18 maja), które przedstawiają liczne cele atakowane przez grupę Anonymous. Wśród nich znalazła się m.in. strona policji hiszpańskiej.

Luis Corrons, dyrektor techniczny PandaLabs stwierdził: Po pierwsze chciałbym pogratulować hiszpańskiej policji. Jesteśmy zadowoleni, że wysiłki organów ścigania przyniosły efekty i przestępcy zostali zatrzymani. Niestety, obawiam się, że fakt, iż główni liderzy zostali aresztowani w Hiszpanii nie powstrzyma całej grupy. Musimy pamiętać, że Anonymous to w pełni zdecentralizowana organizacja bez określonej hierarchii.

Reklama

- Jestem pewny, że aresztowani byli zamieszani w ataki, jak twierdzi policja, ale nie ma dowodów, że byli liderami grupy. Należy pamiętać, że Anonymous podejmują decyzję kolektywnie, a swoje działania i cele ustalają poprzez forum i głosowanie. Bardzo prawdopodobne jest, że nastąpią jakieś działania odwetowe ze strony grupy w przeciągu nadchodzących godzin. Zazwyczaj udaje im się uniknąć konsekwencji, więc te aresztowania mogą być dla nich zaskoczeniem - dodał Corrons.

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: haker
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy