Czy dane klientów UPC zostały wystawione na sprzedaż?

Wyciek danych usług internetowych to już powoli chleb powszedni. Co chwilę słyszymy, że prywatne informacje pochodzące z jakiegoś serwisu dostały się w niepowołane ręce. Najnowszy przypadek dotyczy polskich klientów firmy UPC.

Serwis Niebezpiecznik podaje, że na jednym z TOR-owych forów dyskusyjnych pojawiła się oferta sprzedaży danych klientów UPC. Dla uwiarygodnienia całej sytuacji, użytkownik opublikował kilka przykładowych rekordów abonentów, których autentyczność została potwierdzona przez internautów. Wśród danych znajduje się między innymi imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Zainteresowana osoba może również sprawdzić wszystkie aktualnie aktywne usługi klienta. 

Oferta zakłada udostępnienie loginu i hasła do bazy danych. Nie wiadomo, czy została ona wystawiona przez pracownika, czy może przez kogoś z zewnątrz. Oczywiście nie oznacza to, że dane abonentów UPC dostały się w niepowołane ręce, jednak istnieje taka możliwość. Klienci tej firmy powinni zachować daleko idącą ostrożność, szczególnie jeżeli w najbliższych dniach ktoś zadzwoni do nich, podając się za pracownika UPC

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: UPC Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy