Duże zmiany w koncie Google - dotyczą każdego

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem technologiczny gigant wprowadzi zmiany w przypadku korzystania dwuetapowej weryfikacji. Wszystko ze względu na wciąż rosnące wymogi bezpieczeństwa.

Hasła to jeden z najbardziej newralgicznych punktów usług sieciowych. Wdrażając logowanie dwuetapowe w 2011 roku, Google w znaczący sposób poprawił bezpieczeństwo własnej platformy. Choć opcja ta była do tej pory opcjonalna, wszystko wskazuje, że już niebawem koncern uczyni ją domyślną.

Od dawna wiadomo, że same hasła nie zapewniają wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Hasła odporne na złamanie są trudne do zapamiętania - przynajmniej te o odpowiedniej długości. Nawet długie hasło złożone z niekoniecznie alfanumerycznych znaków nas nie ochroni, gdy w komputerze zagnieździł się trojan, który po prostu odczyta je podczas wprowadzania z klawiatury.

Reklama

Dlatego właśnie sporo serwisów umożliwia korzystanie z uwierzytelniana dwuetapowego. W przypadku Google oznacza to metodę logowania, która oprócz hasła wymaga jeszcze podania kodu weryfikacyjnego. Ten ostatni jest generowany przez specjalną aplikację na smartfonie albo przesyłany przez Google w wiadomości SMS pod wskazany numer.

Choć opcja ta od 2011 roku była opcjonalna dla użytkowników, niebawem stanie się domyślna dla wszystkich osób posiadających konto Google. Oznacza to, że dopiero w momencie chęci rezygnacji z dodatkowego zabezpieczenia, będziemy musieli odnaleźć stosowną opcją i ją wyłączyć. Nie zaś odwrotnie, jak to miało miejsce dotychczas. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | hasło | bezpieczeństo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy