Ericsson wprowadza teleinformatykę do szkół w świecie arabskim
Firma Ericsson poinformowała o uruchomieniu w Dżibuti projektu Connect To Learn, dzięki któremu pięć tamtejszych szkół może korzystać z zalet teleinformatyki i technologii przetwarzania w chmurze. Ericsson realizuje ten projekt we współpracy z firmą Djibouti Telecom oraz Ministerstwem Telekomunikacji i Ministerstwem Edukacji Dżibuti.
-Jesteśmy dumni, że realizujemy ten projekt wspólnie z firmą Ericsson - powiedział Abdourhaman Mohamed Hassan, dyrektor generalny Djibouti Telecom. "Djibouti Telecom od dawna z nią współpracuje. Jesteśmy pewni, że dzięki jej wiedzy, znajomości branży i zaangażowaniu we wspomaganie edukacji przez technologie inicjatywa Connect To Learn odniesie sukces. Pragniemy także podziękować Ministerstwu Telekomunikacji i Ministerstwu Edukacji za wsparcie tego projektu - dodał Mohamed Hassan.
Connect To Learn to wspólny program firmy Ericsson, Instytutu Ziemi na Uniwersytecie Columbia i organizacji Millennium Promise, który wykorzystuje możliwości teleinformatyki do udostępniania wysokiej jakości edukacji uczniom wszędzie na świecie. Inicjatywa ta obejmuje wdrażanie w szkołach niedrogich, przyjaznych dla użytkownika rozwiązań teleinformatycznych z wykorzystaniem mobilnej komunikacji szerokopasmowej i przetwarzania w chmurze. Daje to uczniom i nauczycielom dostęp do najwyższej jakości zasobów informacji i pomocy edukacyjnych, a także umożliwia im łączenie się z innymi szkołami na całym świecie w celu wspólnego uczenia się, promowania porozumienia międzykulturowego oraz podnoszenia świadomości globalnej wspólnoty.
- Edukacja jest jednym z najefektywniejszych narzędzi do walki z ubóstwem i upowszechniania produktywnego sposobu życia. Gdy wchodzimy w erę społeczeństwa sieciowego, istotne jest wykorzystywanie szans, które stają się dostępne dzięki nowoczesnym technologiom i środkom komunikowania się - powiedział Anders Lindblad, szef oddziału firmy Ericsson na Bliskim Wschodzie.
Connect To Learn to ogólnoświatowy program edukacyjny, w ramach którego różni partnerzy prywatni, publiczni i non-profit są zapraszani do wspomagania edukacji na poziomie średnim na trzy główne sposoby: przez zbieranie funduszy na pełne stypendia dla uczniów szkół średnich, przez wdrażanie w szkołach rozwiązań do mobilnej komunikacji szerokopasmowej i przetwarzania w chmurze zapewniających uczniom dostęp do globalnych zasobów edukacyjnych oraz przez wspieranie ustanowienia globalnego funduszu na rzecz edukacji w celu podniesienia świadomości znaczenia wykształcenia średniego. Upowszechnienie wykształcenia na poziomie średnim daje korzyści nie tylko samym uczniom, lecz także ich rodzinom oraz społecznościom, w których żyją.