Facebook lepszy od Google

Najnowsze dane firmy comScore pokazują, że amerykańscy internauci spędzają więcej czasu na Facebooku niż na wszystkich witrynach Google razem wziętych.

Z informacji firmy analitycznej wynika, że na Facebooku amerykański internauta spędził 9,9 proc. czasu przeznaczonego na surfowanie. Tymczasem na witryny Google, w tym na Gmail czy YouTube'a, przeznaczył 9,6 procenta czasu.

Facebook staje się coraz popularniejszy, a tymczasem Google nie udaje się zaproponować żadnego serwisu społecznościowego, który spełniałby ambicje giganta. Buzz i Orkut nie sprawdziły się, zatem Google, jak donoszą media, przygotowuje kolejną propozycję na rynku social networking. Ma to być skupiony na grach Google Me. Podobno są w tej sprawie prowadzone rozmowy z kupioną niedawno przez Disneya firmą Playdom Inc., należącą do Electronic Arts Playfish oraz współpracującą z Facebookiem Zynga Game Network.

Reklama

Największym zmartwieniem Google jest nie tylko fakt, że Facebook zatrzymuje użytkowników na dłużej, ale również możliwość precyzyjnego targetowania reklamy przez serwis społecznościowy.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama