Facebook Messenger w VR? Najnowsza aktualizacja Oculus Quest na to pozwala

Ekipa odpowiedzialna za gogle wirtualnej rzeczywistości poinformowała o swoich ambitnych planach na nowy rok i zapowiedziała najnowszy update, który przynosi wsparcie dla komunikatora w czasie korzystania z VR.

Deweloperzy zapowiedzieli m.in., że za sprawą funkcjonalności App Lab zdecydowanie łatwiejsze będzie tworzenie aplikacji na gogle Quest, a także dzielenie się nimi ze społecznością, co ma być receptą na pobudzenie kreatywności twórców i dostarczenie zupełnie nowych aplikacji, na których skorzystają wszyscy użytkownicy. Tych ostatnich z pewnością zainteresuje również fakt, że teraz zdecydowanie łatwiejsze będzie dołączenie do rodziny i znajomych w VR, a wszystko za sprawą wsparcia dla Messengera przez Oculus Quest. Jak zapewniają deweloperzy, bez zdejmowania gogli możliwe będzie teraz wspólne oglądanie koncertów, granie w gry czy po prostu dyskutowanie o tym, co jedliśmy na obiad.

Reklama

Nie da się bowiem ukryć, że wirtualna rzeczywistość ma dużą moc jako platforma społecznościowa, pozwalając na bycie blisko, nawet jeśli nie możemy spotkać się osobiście, a ostatni rok z pandemią koronawirusa pokazał, że szukamy takich możliwości. Stąd właśnie zmiany w zakresie komunikacji na Oculus Quest, który od tego tygodnia jest powoli aktualizowany o wsparcie dla Messengera (standardowo, nie wszyscy dostaną update w tym samym czasie, bo jest on dystrybuowany falami). Kiedy jednak przyjdzie nasza kolej, będziemy mogli komunikować się ze znajomymi i rodziną bez zdejmowania gogli z głowy - aplikacja pozwoli na pisanie wiadomości, tworzenie ich z ustnych komend czy wysyłanie predefiniowanych wcześniej zapytań, np. o chęć zagrania w jakiś tytuł. Co więcej, jest też opcja szybkiego stworzenia Oculus Party i wspólnego dołączenia do wybranej gry czy innej atrakcji. 

Opcja Messengera na Oculus Quest jest dostępna dla osób, które wybrały konto Facebook jako sposób logowania do gogli Quest i Quest 2. Deweloperzy zapewniają przy okazji, że korzystanie z tej opcji nie zmienia naszych ustawień prywatności w ramach Oculusa i wciąż możemy korzystać z Oculus Chats i nazwy użytkownika Oculus, żeby kontaktować się ze znajomymi. Co więcej, korzystanie z Messengera nie wyklucza wcale możliwości pożyczenia komuś gogli, bo w takiej sytuacji wystarczy się wylogować, żeby chronić swoją prywatność, a po odzyskaniu sprzętu ponownie zalogować - zupełnie jak z korzystaniem z Facebooka na komputerze czy smartfonie.

Źródło: GeekWeek.pl/Oculus/Fot. Oculus

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama