Reklama

Facebook pozwany za czytanie prywatnych wiadomości użytkowników

W San Jose w Kalifornii złożony został pozew w sprawie naruszenia prywatności korespondencji przez Facebooka. Serwis społecznościowy został oskarżony o czytanie wiadomości użytkowników w celu ulepszenia algorytmów dobierających aktualnie wyświetlane reklamy.

Według dwóch osób, które złożyły pozew, Facebook czyta prywatne wiadomości i analizuje przesyłane linki. Zebrane dane są rzekomo udostępniane zewnętrznym firmom marketingowym, które mogą przygotować bardziej spersonalizowane kampanie.

Dwoje oskarżycieli powołuje się również na wcześniejsze doniesienia, według których Facebook nie tylko analizował linki przesyłane w prywatnych wiadomościach, ale także w skrajnych przypadkach przekształcał je w polubienia, czyli tak zwane "lajki".

To już nie pierwsza tego typu sytuacja, w której obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy został pozwany za naruszenie prywatności. Facebook jest również podejrzewany o współpracę z NSA w ramach projektu PRISM, o którym dowiedzieliśmy się dzięki Edwardowi Snowdenowi.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | pozew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje