Facebook wie, czy szybko się zakochasz i ile przetrwa twój związek

Naukowcy z Cornell University na podstawie facebookowych danych potrafią powiedzieć, kiedy nasz związek się rozpadnie. Ale to nie wszystko, co można przewidzieć dzięki Facebookowi.

Badania, o których pisze The Verge, zostały przeprowadzone tylko na amerykańskich użytkownikach, nie znamy więc odpowiedzi na pytanie, czy szybciej się zakochamy mieszkając w Warszawie czy w Kielcach. Ale gdybyście wybierali się do Stanów Zjednoczonych i nie chcieli tam spędzać życia w samotności, Facebook podpowie, do jakiego miasta się udać.

Największą szansę na znalezienie miłości ma się w Colorado Springs w stanie Kolorado albo w El Paso w Teksasie. Najtrudniej jest w San Francisco i Waszyngtonie. San Francisco to też miasto, w którym jest najwięcej samotnych facetów. Z kolei w Memfis jest najwięcej samotnych kobiet.

Reklama

A kiedy już się zakochamy, to możemy spytać Facebooka, ile potrwa nasz związek. Zostało to już zbadane i, jak pisze Bogdan State z zespołu zajmującego się tymi badaniami: "Mniej więcej połowa wszystkich facebookowych związków, które przetrwały trzy miesiące, ma szansę przetrwać cztery lata albo i dłużej."

Chcąc utrzymać związek, należy unikać kłótni pomiędzy majem i lipcem. To w tym okresie większość par zrywa ze sobą. Za to luty jest okresem z najmniejszą liczbą rozstań facebookowych par, zapewne ze względu na walentynki.

Takie rzeczy wie o nas Facebook, a wie to o nas, bo sami podajemy mu swój wiek, płeć, miejsce zamieszkania, z kim jesteśmy w związku itp. Szkoda tylko, że nie ma bardziej szczegółowych badań, które rzeczywiście pozwoliłyby każdemu z nas zorientować się, jakie ma szanse na miłość i ile przetrwa jego związek. Gdyby Facebook stworzył aplikację, która byłaby w stanie to powiedzieć, podejrzewam, że zrobiłaby furorę.

Marta Wawrzyn

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | związek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama