Fałszywy sklep internetowy zamknięty

Po interwencyjnych materiałach w RMF FM zamknięty został sklep internetowy www.1rtv.pl założony przez oszusta. Administrator serwera Home.pl zamknął stronę na wniosek właściciela wydawnictwa, pod które się podszywano. Wciąż nie wiadomo, ile osób mogło zostać oszukanych. Policja czeka na zgłoszenia od takich osób.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder, pieniądze wpłaciło jednak kilkaset, a niewykluczone, że nawet ponad tysiąc osób. Tylko wczoraj na stronę zajrzało 60 tysięcy internautów. Wystarczy, że co setna złożyła zamówienie.

Według Dziennika internautów, od poniedziałku, gdy pojawiły się pierwsze reklamy prasowe, na stronie składano nawet sto zamówień dziennie. Aż do dzisiaj, kiedy właściciel wydawnictwa, pod które podszył się oszust uzupełnił dokumenty we wniosku o zamknięcie serwisu.

- W momencie, kiedy wszystkie dane się zgadzały, podjęliśmy czynności, o które wnioskował abonent - mówi Marcin Walkowiak z Home.pl.

Reklama

Cała sprawa wyszła na jaw gdy wątpliwości reportera RMF FM wzbudziła podejrzanie niska cena, za jaką sklep oferował swój towar. Pod hasłem poświątecznej wyprzedaży, na stronie internetowej www.1rtv.pl oferowano telewizory o połowę tańsze niż w innych sklepach internetowych. Reklamę tej strony można było znaleźć w prasie. Tropem tej oferty ruszył reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Dziennikarz sprawdził więc ofertę w internetowych porównywarkach. Okazało się jednak, że sklep nie występował w żadnej z nich. Postanowił więc sprawdzić, kto sprzedaje tak tanie telewizory.

Na stronie sklepu można było znaleźć jedynie numery telefonów komórkowych, których i tak przez cały dzień nikt nie odbierał. Podany był warszawski adres oraz informacja, że właścicielem sklepu z telewizorami jest znane wydawnictwo Albatros.

Reporter dotarł do wydawnictwa z pytaniem o 40-calowy telewizor, usłyszał: "Niech pan nie żartuje. My jesteśmy wydawnictwem". Szef wydawnictwa Andrzej Kuryłowicz poinformował równocześnie, że o sprawie została poinformowana policja.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: fałszerstwo | Nie wiadomo | policja | reporter | RMF FM | RMF | sklep internetowy | sklep
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy