Filantropia dostawców internetu
UPC Polska otworzyła sześć pracowni internetowych we współpracy z lokalnymi ośrodkami oraz Akademią Rozwoju Filantropii. TP natomiast wspomaga uczniów i nauczycieli.
Nowe pracownie z dostępem do internetu będą sukcesywnie otwierane w Kielcach, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Opolu począwszy od 13 czerwca. Zostały stworzone we współpracy z lokalnymi placówkami (organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, spółdzielnie mieszkaniowe), wyłonionymi w drodze konkursu.
Powstały z myślą o mieszkańcach miast i ich rodzinach, będą odbywały się w nich kursy i różnorodne zajęcia internetowe. Pracownie będą także wykorzystywane przez lokalne ośrodki, powstaną w nich centra informacyjne, prowadzone będą zajęcia dla różnych grup wiekowych: dzieci, osób starszych, spotkania dla bezrobotnych, którym internet może pomóc w poszukiwaniu pracy.
UPC sfinansowało remont pomieszczeń, zakup sprzętu, w tym mebli i komputerów. Podjęło się także i podłączenia ich do szerokopasmowego internetu.
TP nie pozostaje w tyle, także pomagają szkołom i przy okazji pokazując swoją markę - 24 szkoły z całej Polski zostały laureatami pierwszej edycji konkursu Nauczycielskiej Akademii Internetowej, organizowanej przez Fundację Grupy TP oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu "edukacja z internetem tp".
W nagrodę reprezentacje zwycięskich szkół, składające się z jednego nauczyciela i trzech uczniów, wyruszą we wrześniu w edukacyjny rejs "Webska szkoła pod żaglami" wzdłuż wybrzeży Chorwacji.
W ramach Nauczycielskiej Akademii Internetowej 300 nauczycieli z gimnazjów z całego kraju uczestniczyło w szkoleniach, których celem było zapoznanie ich z podstawowymi narzędziami informatycznymi, zachęcenie do wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy z młodzieżą.