Fiskus będzie śledził adresy IP, z których logujemy się do kont bankowych

Rząd wyznaczył sobie wielki plan zakrojonej na szeroką skalę walki z procederem oszustw podatkowych. W związku z tym wzrośnie poziom inwigilacji naszej aktywności w sieci.

Szykowana właśnie przez rząd nowelizacja ordynacji podatkowej rozszerzy zakres zbieranych o nas informacji. Organy państwowe, zajmujące się kwestiami podatkowymi, chcą, aby do STIR-u przekazywane były informacje o zajęciach wierzytelności z rachunku, blokadach środków na rachunku i adresach IP, z których dokonywano logowania do internetowych rachunków bankowych wszystkich polskich banków.

Fiskus ma zamiar w ten sposób lepiej monitorować aktywność firm, które dokonują transakcji spoza granic naszego kraju i jeszcze bardziej uszczelnić system podatkowy.

Reklama

Rząd będzie śledził adresy IP, z których logujemy się do naszych kont bankowych. Fot. PxHere.

Nowelizacja ordynacji podatkowej postępuje w zawrotnym tempie i nic jej nie powstrzyma. Wejdzie ona w życie już 1 lipca 2018 roku.

Wszystkie firmy, które w swojej działalności wykorzystują technologie VPN i pracują na zagranicznych adresach IP, już mogą zacząć się obawiać, ponieważ fiskus to właśnie takie przedsiębiorstwa weźmie pod swoją lupę.

Warto zatem już teraz pomyśleć o rezygnacji z VPN lub po prostu zmienić swojego dostawcę na prosperującego na polskim rynku.

Źródło: GeekWeek.pl/PAP / Fot. PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy