Głupota nie zna granic - kolejne niebezpieczne wyzwanie w sieci

Na platformie TikTok pojawiło się kolejne groźne zjawisko. Mowa o zyskującym ogromną popularność wyzwaniu Milk Crate Challenge. Poddanie się tej próbie, nierzadko kończy się uszkodzeniem ciała.

Od czasu słynnego Ice Bucket Challenge - czyli wyzwania kubła z zimną wodą, internet obiegało już wiele różnych pomysłów, mających poddać próbie sił wszystkich chętnych śmiałków. Niestety nie każde z zyskujących popularność zadań, okazywało się mądre oraz bezpieczne.

Teraz sporą popularnością na platformie TikTok cieszy się wyzwanie "skrzynki na mleko". Polega ono na ułożeniu wspomnianych przedmiotów w wysokie konstrukcje, przypominające piramidy, tak by każda skrzynia, tworzyła stopień do kolejnej.

Zadaniem bohatera jest jak najszybsze wejście na szczyt wspomnianej wieży, a następnie równie zwinne zejście po drugiej stronie. Niestety, jak można łatwo wywnioskować - ogromna część ludzi traci równowagę na chybotliwych skrzynkach i z łomotem spada na ziemie. 

Reklama

Upadki nierzadko kończą się bolesnymi złamaniami, a nawet utratami przytomności. Na jednym z materiałów widać m.in. mężczyznę, który w panicznym strachu chwieje się na szczycie ułożonej konstrukcji, a następnie z ogromną siłą spada na ziemię.

Niebezpieczne wyzwanie wzbudziło obawę u wielu osób. Do akcji przeciwko szkodliwości tego rodzaju "zabaw" przystąpił m.in. Departament Zdrowia miasta Baltimore. Lekarze ostrzegają, że uczestnictwo w takich czynnościach może się skończyć tragicznie.

Zanim TikTok zaczął usuwać filmy z kontrowersyjnym wyzwaniem, hashtag #milkcratechallenge zgromadził ponad 10 milionów wyświetleń. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mleko | TikTok | wyzwania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy