Google Chrome najpopularniejszą przeglądarka na świecie

Jeszcze do niedawna to Microsoft posiadał w swoim portfolio najpopularniejszą przeglądarkę internetową na świecie. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi wymagania użytkowników, którzy chcą coraz więcej nowości. Zdaje się, że w trend ten idealnie wpisuje się Google Chrome, bowiem to właśnie ta przeglądarka objęła zaszczytne pierwsze miejsce.

Według statystyk dostarczonych przez Adobe Digital Index, to Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Produkt amerykańskiej firmy posiada aż 31,8 proc. udziałów w rynku. Internet Explorer spadł tym samym na drugie miejsce, z wynikiem 30,9 proc. Warto jednak zaznaczyć, iż w ciągu ostatniego roku Chrome zyskał 6 punktów procentowych, natomiast Internet Explorer tyle samo stracił. Jeżeli trend ten się utrzyma, już niedługo Google umocni się na pozycji lidera. Na trzecim miejscu znalazł się produkt Apple - Safari, z 25 proc. udziałem w rynku.

Powyższe dane dotyczą zarówno wersji desktopowych przeglądarek, jak i mobilnych odpowiedników. Nie dziwi zatem wysoka pozycja Chrome. Smartfonów z Androidem wciąż przybywa. W ekosystemie tym najlepiej sprawdzają się natomiast usługi Google, w tym także przeglądarka Chrome. Użytkownicy cenią sobie również możliwość synchronizacji zakładek pomiędzy urządzeniami, a pod tym względem Google Chrome spisuje się bardzo dobrze.

Spore straty w przeciągu ostatnich lat odnotował Firefox. Jest to po części spowodowane brakiem mobilnej wersji przeglądarki. Zdecydowanie najsłabiej prezentuje się jednak Opera, uzyskując wynik na poziomie około 2 proc.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Chrome | przeglądarka internetowa | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy