Google Chrome wprowadzi przydatną funkcję

Popularna przeglądarka na komputery osobiste już wkrótce otrzyma przydatną funkcję. Mowa o prostym przechwytywaniu i edytowaniu screenshotów bezpośrednio z programu.

Chociaż podobna możliwość jest już dostępna od pewnego czasu na urządzeniach mobilnych z systemem Android, dopiero teraz zawita ona na desktopowej wersji przeglądarki. Wynika tak z nowych flag, które zadebiutowały wraz z najnowszą komplikacją testowego kanału Canary. Ich odnośniki są jasno powiązane z komendą "screenshots: sharing-desktop". Gdy obie flagi są ustawione na "włączone", na pasku adresu przeglądarki Chrome pojawia się element umożliwiający wykonanie zrzutu ekranu.

Opublikowane w internecie zdjęcia jasno wskazują, że rozwiązanie wydaje się proste, przemyślane i ułatwiające pracę w przeglądarce. Wykonywanie zrzutów będzie polegało na uruchomieniu odpowiedniej opcji, a następnie zaznaczeniu interesującego fragmentu ekranu, który chcemy zapisać w formie pliku graficznego. Użytkownicy zauważyli również, że w wyskakującym okienku zrzutu ekranu znajduje się dodatkowy przycisk "Edytuj". Niestety obecnie otwiera on wyłącznie pustą stronę.

Reklama

Na ten moment nie wiadomo, kiedy ta nowość pojawi się w przeglądarce amerykańskiego giganta. Bardzo prawdopodobne, że stanie się to na przestrzeni najbliższych tygodni.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Chrome
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy