Reklama

Google inwestuje w VEVO. Wkrótce przejmie serwis w całości?

Google przejmuje część udziałów VEVO. Czy to oznacza, że gigant z Mountain View wkrótce w pełni przejmie popularny serwis muzyczny?

Popularny serwis muzyczny VEVO, mający w swojej bazie bogatą bibliotekę teledysków, od maja dostępny jest również w polskiej wersji. Usługa rozwija się jednak nie tylko w obrębie swojej strony, lecz także dzięki współpracy z YouTube. Wygląda na to, że współpraca pomiędzy VEVO a Google kwitnie w najlepsze i niewykluczone, że z czasem serwis może zostać całkowicie przejęty.

Oficjalny kanał VEVO na YouTube jest jednym z najpopularniejszych i posiada obecnie 50,2 mln unikalnych użytkowników. Nic dziwnego, że Google, które od dłuższego czasu współpracowało z serwisem, oprócz zapowiedzianego przedłużenia umowy, zamierza również zainwestować, otrzymując część udziałów w firmie. Choć szczegóły transakcji nie zostały oficjalnie potwierdzone, to mówi się o kwocie w przedziale 40-50 mln dol. za 7 proc. udziałów w VEVO.

Jak widać wartość VEVO może wynieść nawet powyżej 660 mln dol. Trzeba jednak pamiętać, że serwis należy obecnie do trzech firm: Universal Music Group, Sony Music Entertainment oraz Abu Dhabi Media Group. Wraz z przedłużeniem umowy, teledyski obecne za pośrednictwem VEVO pojawią się również na kanale YouTube.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: youtube | VEVO | teledyski | Google | muzyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje