Google kończy ze wsparciem dla znanej przeglądarki

Google ogłosiło, że nie będzie już dłużej wspierać Internet Explorera. Wyszukiwarka nie będzie już dłużej kompatybilna z przeglądarką Microsoftu. Nadal będzie można korzystać z Google na Internet Explorerze, lecz program będzie okrojony z funkcji.

Najwyższy czas pożegnać się z Internet Explorerem, który przez wiele lat był domyślną przeglądarką na wielu komputerach osobistych. Microsoft przez długi czas starał się stworzyć z Internet Explorera przeglądarkę internetową, która mogłaby rywalizować o klientów z Chromem, Operą, Mozillą Firefox i Safari. Ich działania spełzły na niczym i firma postanowiła zainwestować w całkiem nowy program Microsoft Edge.

Google już od jakiegoś czasu wycofywało się ze wsparcia dla przeglądarki Microsoftu. Użytkownicy Internet Explorera mogli w ostatnim czasie korzystać z najpopularniejszej wyszukiwarki, lecz tylko z jej przestarzałej wersji. Jak się okazuje, Google planuje całkowicie zrezygnować ze wsparcia dla tej przeglądarki. Nie oznacza to jednak, że wyszukiwarka będzie całkowicie niedostępna dla użytkowników Internet Explorera. Nadal będzie możliwość wpisywania haseł i podglądu wyników, lecz większość funkcji nie będzie już zaimplementowana.

Reklama

Brak wsparcia Google jest doskonałym pretekstem, by przesiąść się na inną przeglądarkę. W szczególności, że Internet Explorer w następnym roku już całkiem zniknie. Populacja użytkowników starej przeglądarki Microsoftu stale zmniejsza się. Na nowych urządzeniach z systemem Windows od nowości zainstalowany jest już Microsoft Edge. Jednak wszyscy fani klasycznej przeglądarki mogą spać spokojnie. Microsoft stworzył w Edge tryb IE, który ma imitować doświadczenia związane z korzystaniem z Internet Explorera.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Microsoft Edge | Google | internet explorer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy