Google nas inwigiluje, ale teraz będziemy mogli to w pełni kontrolować

Jako że już 25 maja Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące ochrony i dostępu do danych osobowych, wszyscy mieszkańcy Wspólnoty będą mogli kontrolować, jak dane gigant zbiera i magazynuje o nich na swoich serwerach, a także je w każdej chwili usunąć lub zablokować dostęp do nich poszczególnym aplikacjom.

Gdy zakładasz konto Google, to dzielisz się informacjami z firmą, ale dzięki temu możesz korzystać z wielu ciekawych aplikacji całkowicie za darmo. Gigant zarabia też na wyświetlanych Często służą one i nam, gdyż algorytmy śledzą naszą aktywność i na tej podstawie dobierają dla nas spersonalizowane treści, dzięki czemu możemy np. kupić coś w niższej cenie. Regulamin Google możecie .

Jeśli na co dzień korzystacie z przeglądarki Chrome i jesteście w niej zalogowani, to aplikacja ta zapisuje całą Waszą aktywność w sieci, włącznie z lokalizacją, gdy wykorzystujecie smartfona. Oczywiście możecie to zmienić. Wszystko to .

Reklama

Macie też wpływ na zbierane o Was dane, które później wykorzystywane są do dobierania do Was najbardziej odpowiednich treści promocyjnych lub reklamowych. Możecie nie tylko skasować te informacje, ale również je zmodyfikować, aby reklamy mniej Was irytowały. Zajrzyjcie i dokonajcie stosownych .

Dzięki RODO w końcu będzie mieli pełnię władzy nad swoimi poufnymi danymi gromadzonymi przez m.in. Google. Wszystkie zebrane o Was dane możecie . Jest też opcja .

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowej polityce Google dotyczącej ochrony i dostępu do danych osobowych, to możecie to zrobić na oficjalnym blogu giganta ().

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy