Google pomoże nam potwierdzić autentyczność zdjęcia

W dobie szeroko rozwiniętych programów graficznych, zdjęcia oraz grafiki zamieszczane w internecie mogą zostać w łatwy sposób zmanipulowane. Ich rozpoznanie to nierzadko trudne zadanie, ale na szczęście Google ma na to sposób.

Technologiczny gigant ogłosił, że planuje wdrożyć specjalną funkcję "etykiet" informujących o prawdziwości zdjęcia. Jeśli będziemy szukać grafiki za pomocą wyszukiwarki Google, przy danym zdjęciu będziemy mogli ujrzeć specjalną etykietę.

Kliknięcie w nią wyświetli dodatkowy opis, który będzie mógł zawierać m.in. link do specjalnej strony, na której interesujące nas zdjęcie zostało poddane szczegółowej analizie. Również tam będziemy mogli znaleźć odnośnik do oryginalnej fotografii.

Jak informuje Google, funkcja ta ma przede wszystkim na celu wyłapywać fałszywe zdjęcia. Etykiety będą najczęściej widoczne przy grafikach publikowanych na łamach artykułów.

Reklama

W czasie szalejącej epidemii koronawirusa, oraz zbliżających się wyborów prezydenckich, posunięcie Google może okazać się zbawienne dla wielu osób. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | fake news
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama