Google pomyliło braci Kaczyńskich. Uśmiercili Jarosława

Google przygotowało zestawienie fraz najczęściej wpisywanych w okienko wyszukiwarki w 2010 r. Wśród najczęściej wyszukiwanych osób znalazł się zmarły prezydent Lech Kaczyński. Niestety nie obyło się bez wpadki.

Zeitgeist, czyli "duch czasu", to zestawienie stworzone na podstawie miliardów zapytań, które użytkownicy wpisali w tym roku w Google. Do wersji wideo raportu za 2010 r. wkradł się poważny błąd.

Chodzi o katastrofę smoleńską, która odbiła się szerokim echem w zagranicznych mediach i sprawiła, że osoba Lecha Kaczyńskiego znalazła się w zestawieniu. Film Zeitgeist 2010 zaprezentował również inne osoby, które zmarły w tym roku i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wpadka Google.

Na zamieszczonym w sieci filmie zamiast tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego pojawił się jego brat Jarosław. Jak podało Google w oficjalnym komunikacie: "Materiał filmowy został przygotowany w Stanach Zjednoczonych. Jak tylko w Polsce zorientowaliśmy się, że zdjęcie jest nieprawidłowe, dokonaliśmy korekty filmu. Za pomyłkę przepraszamy".

Reklama

Poprawiony film jest już dostępny w sieci, całość możecie zobaczyć poniżej:

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że zmarłego prezydenta w zestawieniu wyprzedził - niestety - młodociany idol nastolatek, Justin Bieber.

Mariusz Kosakowski

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław | Lech Kaczyński | Google | google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy