Google Realtime: Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym

Koncern Google poinformował o uruchomieniu nowej wersji wyszukiwarki działającej w czasie rzeczywistym. Ruszyła ona pod adresem www.google.com/realtime.

Pierwsze przymiarki do wyszukiwania w czasie rzeczywistym firma zrobiła już w grudniu ubiegłego roku, jednak wówczas skoncentrowała się na pokazywaniu jak najbardziej aktualnych wyników. Tym razem koncern dodał do szperacza zestaw narzędzi pozwalających filtrować rezultaty pod kątem geograficznym (np. odnajdować najnowsze wiadomości pochodzące z konkretnego rejonu świata) albo przeglądać wybrane dyskusje w serwisie mikroblogowym Twitter. Na razie jednak zaawansowane filtry znajdziemy tylko w wyszukiwarkach angielskiej, hiszpańskiej, japońskiej i rosyjskiej. Polacy muszą się wciąż zadowalać opcją Aktualizacje.

Poza filtrami użytkownik ma do dyspozycji funkcję włączania powiadomień o aktualizacji wskazanego tematu - robi się to za pośrednictwem usługi Google Alerty. Przykłady wykorzystywania nowej wyszukiwarki pokazuje powyższy materiał wideo z serwisu YouTube.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | koncern | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy