Google walczy z piractwem

Co minutę na YouTube wgrywane jest ponad 35 godzin materiałów wideo. Oprócz wielu dobrych treści pojawiają się też przypadki naruszeń praw autorskich - Google rozpoczyna właśnie prace nad ich lepszą ochroną w sieci.

Firma Google na swoim blogu przedstawiła zmiany, które firma wprowadzi w celu lepszej ochrony praw autorskich w swoich serwisach społecznościowych, które pozwalają użytkownikom na publikowanie własnych materiałów. Co proponuje internetowy gigant?

Po pierwsze wiarygodne wnioski o usunięcie treści naruszających prawa autorskie będą realizować w ciągu 24 godzin. Google zapewnia, że stworzy narzędzia, które ułatwią właścicielom praw zgłaszanie żądań usunięcia treści naruszających prawa autorskie. Przygotowana zostanie także ulepszona wersja narzędzi do zgłoszenia sprzeciwu dla tych, którzy uważają, że ich treści zostały bezprawnie usunięte.

Reklama

Dodatkowo słowa kluczowe blisko związane z piractwem zostaną usunięte z autouzupełniania w wyszukiwarce. Udoskonalone zostaną procedury dotyczące piractwa na stronach należących do programu AdSense - Google zapowiada współpracę z właścicielami praw autorskich.

Google będzie także eksperymentować nad udostępnieniem podglądu legalnych treści w wynikach wyszukiwania. Internetowy gigant jest za tym, aby legalne treści były jak najszerszej dostępne w internecie.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: piractwo | youtube | prawa autorskie | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama