Reklama

#hack4good - hackathon dla potrzebujących (7-9 lutego w Krakowie)

Cykl hackathonów #hack4good, którego celem jest pomoc organizacjom pozarządowym, w tym roku zagości także w Polsce. W Krakowie, w dniach 7-9 lutego, będą przygotowywane aplikacje internetowe oraz na urządzenia mobilne, potrzebne polskim NGO. Dla najlepszych aplikacji, które powstaną podczas hackathonu sponsorzy przygotowali nagrody.

Cykl hackathonów #hack4good został zapoczątkowany przez organizację Geeklist i w ciągu zaledwie 7 miesięcy odbywa się piąty już raz - w najbliższy weekend odbędzie się w ponad 50 miastach na świecie jednocześnie.

Idea #hack4good opiera się na połączeniu świata technologii i NGO. Ochotnicy - programiści, projektanci UX i graficy przygotowują aplikacje i strony, które są potrzebne organizacjom społecznym. W Polsce do akcji zgłosiły się fundacje: Mam marzenie, Unicorn, Krakowski Alarm Smogowy, Stowarzyszenie Krwidawcy, Fundacja Czarna Owca Pana Kota, Wawelska Kooperatywa Spożywcza,  Dobra wola, The SidLab i dawca.pl.

Reklama

Pomoc fundacjom i stowarzyszeniom to główny cel akcji, ale na uczestników #hack4good czekają także nagrody rzeczowe od sponsorów.

Wszystkich zainteresowanych programowaniem dla NGO zapraszamy do zarejestrowania się do uczestnictwa w imprezie na http://hack4good.pl/. Uczestnicy hackathonu mają zagwarantowane posiłki oraz napoje. Osoby, które nie mogą dotrzeć mogą obejrzeć streaming z eventu nie wychodząc z domu, za pośrednictwem platformy http://www.spreecast.com.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: #hack4good

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje