Reklama

Hakerzy korzystają z lodówek do... wysyłania spamu

Odkąd pojawiły się komputery, nierozłącznie towarzyszą im także hakerzy, wykorzystujący te urządzenia do własnych, często nieetycznych celów. W dobie smart urządzeń zagrożenie z ich strony stało się powszechne do tego stopnia, że obiektem ataków stały się między innymi... lodówki.

Jest to chyba pierwsza sytuacja tego typu. Serwis ProofPoint donosi, że w okresie od 23 grudnia do 6 stycznia odnotował wzmożoną aktywność spamu. Co najciekawsze, po dokładnym przeanalizowaniu źródła okazało się, że aż 25 proc. wiadomości pochodziło z urządzeń, które nie są typowym notebookiem czy też komputerem. 

Wśród wymienionych urządzeń znalazły się telewizory z funkcją smart, routery, serwery multimediów, konsole PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, a także przynajmniej jedna lodówka. Jest to prawdopodobnie pierwszy na świecie przykład wykorzystania inteligentnej lodówki do rozsyłania szeroko pojętego spamu.

Jest to także sygnał, że wraz z pojawianiem się coraz większej ilości inteligentnych urządzeń, będziemy narażeni na znacznie więcej złośliwych ataków. Te ostatnie nie będą już dotyczyć wyłącznie komputerów, ale również innych urządzeń, które otaczają nas na co dzień. Antywirus dla lodówki? Nadchodzą ciekawe czasy...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama