Hakerzy włamali się na serwery Ubisoftu. Możliwy wyciek danych użytkowników

Przedstawiciele firmy Ubisoft poinformowali na swoim profilu na Facebooku, że w ostatnim czasie jedna z ich stron padła ofiarą cyberataku, który miał na celu kradzież loginów i haseł użytkowników. Francuski koncern zapewnia, że atak od razu został zablokowany, a personel do spraw bezpieczeństwa pracuje nad przywróceniem pełen sprawności sieci.

To już nie pierwsza sprawa tego typu. Co jakiś czas kolejne firmy padają ofiarą zmasowanych ataków hakerskich. W większości przypadków przestępcy chcą uzyskać dostęp do danych użytkowników, jednakże czasami jest to zwykła zabawa i chęć pokrzyżowania szyków korporacji. Według doniesień, wyciek dotyczy tylko i wyłącznie adresów e-mail, nazw użytkowników oraz haseł dostępu. To jednak wystarczy, aby przejąć całkowitą kontrolę nad wybranym kontem.

Ubisoft zapewnia, że nie przechowuje żadnych informacji na temat płatności bankowych swoich klientów, dlatego też tego typu dane są bezpieczne. Zaleca się jednak, aby rutynowo zmienić hasło dostępu do swojego profilu, a także do usług innych serwisów, jeżeli hasło jest takie samo bądź podobne.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: cyberbezpieczeństwo | haker | wyciek danych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy