Reklama

Iran uruchomił własnego klona YouTube

Można chcieć odcinać się od ogólnoświatowego internetu ale to nie znaczy, że nie chce się mieć dostępu do YouTube’a. Albo przynajmniej własnej kopii tego portalu. Dlatego Iran uruchomił swoją własną alternatywę o nazwie Mehr, która ma być wolna od przejawów moralnego zepsucia Zachodu.

Na portalu użytkownicy posługujący się językiem perskim, będą mogli dzielić się stworzonymi przez siebie nagraniami albo oglądać materiały przygotowane przez irańską telewizję państwową IRIB.

Strony takie jak YouTube czy Facebook są w Iranie od kilku już lat "na cenzurowanym" a od jakiegoś już czasu pojawiają się informację o tym, że państwo zamierza na początku przyszłego roku całkowicie odciąć się od internetu. Władze oczywiście zaprzeczają jakoby Iran miał tak zrobić, ale jednocześnie ścigają ludzi, którzy korzystają z "nielegalnych" sieci VPN.

Reklama

Ciekawe tylko czy Irańczycy będą chcieli oglądać w sieci propagandę władzy.

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Iran | internet | cenzura internetu | youtube

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy