Jak ukryć swój dom w Google Maps? To bardzo proste

Google Street View to funkcja Google Maps, która zapewnia panoramiczne widoki z poziomu ulicy i umożliwia użytkownikom podglądanie obiektów na całym świecie – w tym prywatnych posesji. Nie bez powodu wiele osób zastanawia się, jak ukryć swój dom w Google Maps w obawie przed kradzieżą. Jest na to bardzo prosty sposób.

Dlaczego warto ukryć swój dom w Google Maps?

Odkąd Google Maps zyskały popularność, jednym z najczęściej wyszukiwanych miejsc stały się domy oraz budynki samych wyszukujących. Trudno się dziwić - w końcu interesuje nas to, czy prywatne miejsca zamieszkania są ogólnodostępne do zobaczenia w internecie. Obecnie po latach zachłyśnięcia się możliwością wirtualnej podróży, w sieci trwa okres ukrywania się właścicieli nieruchomości, którzy obawiają się o swoją prywatność.

Powód jest prosty - kradzieże. 

Rozdzielczość zdjęć Google Street View jest na tyle wysoka, że można zobaczyć dosłownie wszystko: kamery, ewentualne zabezpieczenia, co znajduje się w ogrodzie, a także ile samochodów stoi obok domu

Reklama

Te informacje potencjalni złodzieje mogą wykorzystać, by zaplanować kradzież.

Jak ukryć swój dom w Google Maps? Poradnik krok po kroku

Google Maps daje jednak możliwość ukrycia swojego domu. Aby wymazać swój dom z Google Street View, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Zlokalizuj swój dom na Google Maps, a następnie przejdź do trybu Google Street View.

  2. Kliknij w opcję „Zgłoś problem” w prawym dolnym rogu ekranu. W kolejnym kroku zaznacz fragment zdjęcia, który chcesz zamazać.

  3. Wybierz opcję „Mój dom” w sekcji „Wyślij prośbę o zamazanie obrazu”.

  4. Podaj dodatkowe informacje, które pomogą Google rozpoznać dom do zamazania.

  5. Wpisz swój adres e-mail, dokonaj weryfikacji reCAPTCHA oraz kliknij w przycisk „Prześlij”. Gotowe.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Google Street View
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy