Jak ustawić Google jako stronę startową w przeglądarce internetowej?

Google to największa cyfrowa baza stron internetowych. Jest dostępna dla każdego, dlatego też uważana jest za najpopularniejszą wyszukiwarkę na świecie. Jak ustawić Google jako stronę startową? W naszym poradniku wyjaśniamy krok po kroku co trzeba zrobić, by wyszukiwarka otwierała się zaraz po uruchomieniu przeglądarki. Dla wielu to prosta czynność, ale nie dla każdego.

Co to jest strona startowa?

Strona startowa jest pierwszą, która uruchamia się po uruchomieniu przeglądarki internetowej. Możemy ją konfigurować według własnych preferencji. 

Przeważnie zaleca się ustawianie na stronę główną stron, z których najczęściej korzystamy. Dlatego też bardzo często internauci wybierają na stronę startową wyszukiwarkę Google.

Jak ustawić Google jako stronę startową?

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Oferuje ona w swoim zakresie dostęp do innych produktów firmy. 

Wśród nich wymienić można mapy, YouTubewiadomości czy skrzynki mailowe. Google na stronie głównej daje również możliwość łatwego modyfikowania konta i ustawień bezpieczeństwa. Może być ona ustawiona na komputerach z systemem Microsoft, ale również w systemach Apple. Dostępna jest także na smartfonach z systemem Android oraz iOS. Do ustawienia jej na stronę startową wystarczy wyłącznie kilka kliknięć w Ustawieniach.

Reklama

Ustaw stronę startową Google w Chrome

Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek, stworzona przez firmę Google. Dlatego też wyszukiwarka giganta jest domyślnie ustawiona w aplikacji. Możemy również uruchomić funkcję strony głównej. Dzięki temu mamy możliwość szybko powrócić na ekran startowy, bez konieczności uruchamiania nowej karty w przeglądarce.

Nadanie Google jako strony głównej możliwe jest z poziomu "Ustawień". Następnie w menu opcji wchodzimy w "Wygląd". Dostępna jest tam funkcja "Pokaż przycisk strony głównej", która dostępna będzie tuż obok przycisku odświeżania strony. Istnieje również możliwość ustawienia kilku kart jako strony startowe. 

Dzięki temu mamy dostęp do wszystkich ważnych dla nas portali w jednym kliknięciu.

Ustaw stronę startową Google w Firefox

Strona startowa może być uruchomiona na 3 różne sposoby. Pojawi się ona przy uruchomieniu przeglądarki Firefox, po wciśnięciu ikony domku oraz po otwarciu nowego okna. Jak ustawić Google jako stronę główną naszej przeglądarki?

Pierwszy sposób wymaga od nas wejścia na stronę Google. W pasku adresu pojawi się miniaturka z logiem strony. Przeciągamy ją do ikonki domku, która znajduje się tuż obok przycisku odświeżającego stronę. Zatwierdzamy czynność, klikając w "TAK" i gotowe.

Możemy również dokonać tego z poziomu ustawień, które znajdują się po prawej stronie przeglądarki. Dostępne są w menu wyglądającym jak trzy poziome kreski. 

  • W ustawieniach klikamy w "Uruchamianie". 
  • Znajduje się tam zakładka "Nowe okna i karty". 
  • Tam w opcji "Strona startowa i nowe okna" wybieramy z listy rozwijanej "inne strony". 
  • Wpisujemy adres google.pl, a następnie klikamy ENTER

Po tej czynności należy wyłączyć przeglądarkę i uruchomić ją ponownie. Przy uruchomieniu od razu pojawi się nasza wyszukiwarka.

Ustaw stronę startową Google w Microsoft Edge

Microsoft Edge jest domyślną przeglądarką systemu Windows 10. Jest dużo bardziej intuicyjna niż jej poprzednik - Internet Explorer. W tej przeglądarce również mamy możliwość zmiany strony startowej z poziomu "Ustawień". Znajdziemy je w prawym górnym rogu pod trzema poziomymi kropkami.

  • Z menu wybieramy "Ekran startowy strona główna i nowe karty". Możemy tam wybrać ustawienia zarówno pod uruchomienie przeglądarki, jak i pod przycisk Strony głównej. 
  • Aby ustawić Google jako stronę startową, wybieramy opcję "Otwórz te strony". 
  • Dalej po prawej stronie klikamy "Dodaj nową stronę", gdzie wprowadzamy google.pl. 
  • Wystarczy wyłączyć i włączyć używaną przeglądarkę.

Ustaw Google jako stronę startową w przeglądarce Opera

Wymieniając przeglądarki, nie możemy pominąć Opery. Skonfigurowanie strony startowej możliwe jest z poziomu opcji zaawansowanych. Dostępne są one w "Ustawieniach", gdzie widnieje zakładka "Zaawansowane". Tam znajdziemy opcję "Przeglądarka", gdzie można wybrać sekcję "Strona startowa". W tym miejscu ustawiamy najlepszą dla nas stronę startową.

Ustaw Google jako stronę startową w telefonie

Telefony z systemem Android posiadają jako domyślną przeglądarkę Google Chrome. Jak ustawić Google jako stronę startową wyszukiwarki w telefonie? W przeglądarce klikamy po prawej stronie w trzy pionowe kropeczki i wybieramy z listy "Ustawienia". Ostatnia prosta to "Strona główna", gdzie możemy wpisać interesujący nas adres portalu jako startowy.

***

Czytaj także:

Rosyjscy żołnierze zaszokowani domami Ukraińców. Dla agresorów nawet Nutella czy laptop to przejaw bogactwa

Autorzy "Coffin Dance" przelali milion złotych na wsparcie Ukrainy

Netflix zapowiada 18 polskich seriali i filmów. Kiedy premiery?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | strona główna | Google Chrome | Firefox | Microsoft Edge | opera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy