Konto Microsoftu na Twitterze zhakowane

​Zdaje się, że Microsoft nie ma łatwego życia z syryjskimi hakerami. Jakiś czas temu informowano o przejęciu profilów społecznościowych związanych ze Skypem przez Syryjską Armię Elektroniczną. Teraz ta sama grupa postanowiła zhakować oficjalne konta Microsoftu oraz Xbox Support.

Syryjska Armia Elektroniczna znana jest z hakowania znanych marek. Jakiś czas temu przejęli oni między innymi blog Skype. Grupa ta jest również odpowiedzialna za ataki na New York Times i VICE. Ostatnio do kolekcji po raz kolejny dołączył Microsoft - tym razem ze swoim oficjalnym kontem.

Jak twierdzi przedstawiciel grupy hakerskiej - robią to wyłącznie po to, aby pokazać, że ugrupowanie wciąż istnieje i jest aktywne. Syryjska Armia Elektroniczna znana jest ze wsparcia dla prezydenta Baszara al-Assada w krwawej wojnie domowej, jaka toczy się na terenie Syrii.

Z pewnością przejęcie profilów społecznościowych Microsoftu to tylko jeden z elementów zaplanowanej akcji i w przyszłości znów usłyszymy o Syryjskiej Armii Elektronicznej.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: haker | atak hakerów | cyberbezpieczeństwo | Microsoft | Twitter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy